Aydınlı minikler, Winx perileriyle hem eğleniyor hem öğreniyor

Forum Aydın tarafından Aydınlı çocuklarla buluşan “Çizgilerle Winx Club” sergisi eğlenceli atölye çalışmalarıyla miniklere keyifli bir yaz tatili yaşatıyor. Küçük parmaklar, yaratıcılıklarını geliştirerek çizim yeteneklerini sergiliyor

Aydınlı minikler, Winx perileriyle hem eğleniyor hem öğreniyor

 

Yıl boyunca yoğun ders programıyla çalışan Aydınlı çocuklar, Forum Aydın’da eğlenceli aktivitelerle stres atıyor. Winx Club perileri Bloom, Stella ve Flora’nın yer aldığı “Çizgilerle Winx Club” sergisi ile minikler, hayranı oldukları çizgi film kahramanlarına dair her ayrıntıyı resimlerde inceleyebiliyor. 

WinxClub’ın hayranları için sürprizleri bununla da sınırlı kalmıyor. Serginin yanı sıra Forum Aydın’ı ziyaret eden çocuklar, hafta sonları düzenlenen eğlenceli atölye çalışmalarıyla kendilerini geliştiriyor.
Forum Aydın’ın ağırladığı “Çizgilerle Winx Club” sergisinde çocuklar; Winx Club’ın yaratıcısı İtalyan Iginio Straffi’nin imzasını taşıyan eskizlerin yer aldığı sergiyi gezerek bir çizgi filmin yapım aşamasını öğreniyorlar. Aynı zamanda; kendi karakterleriyle özdeşleştirdikleri Winx Perileri’nin çizimlerini çizgi film sezonları boyunca geçirdikleri değişimleri de yakından inceleme imkânına sahip oluyor. Serginin en dikkat çekici tarafı ise, binlerce çizgi film karesi kullanılarak oluşturulan devasa Winx Club Perileri’nin kolaj çalışmaları.

Çocuklar için özel atölyeler
Forum Aydın’da 24 Haziran’a kadar sergiyle birlikte hafta sonları çocuklar için özel atölyeler de bulunuyor. Winx Club atölyesinde çocuklar, geçen hafta sonu olduğu gibi, 23 - 24 Haziran günlerinde de kendi yaratıcılıklarını ve çizim kabiliyetlerini eğlenceli bir şekilde geliştirecekler.