Axis Kağıthane AVM’den kadın el emeğine tam destek

Axis Kağıthane Alışveriş Merkezi, Kağıthane Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Axis Kağıthane AVM’nin 1. Katında bulunan “Axis Kağıthane Sanat Merkezi Satış Noktası”nın açılışı, 12 Nisan Pazartesi günü, pek çok yetkilinin ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. “Axis Kağıthane Sanat Merkezi Satış Noktası” ile pandemi nedeniyle evlerinde kalmak durumunda olan kursiyerlerin ürünleri satılacak ve aile bütçesine katkı sağlamalarına destek olunacak.

Axis Kağıthane AVM’den kadın el emeğine tam destek

Cendere yolu üzerindeki merkezi konumuyla Axis Kağıthane AVM, Kağıthane Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile üreten kadınların aile bütçelerine destek olmalarını sağlayacak özel bir projeyi hayata geçiyor. Axis Kağıthane AVM’nin 1. katında  “Axis Kağıthane Sanat Merkezi Satış Noktası”nın açılışı, 12 Nisan Pazartesi günü Kağıthane Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kağıthane Birleşik Esnaflar Odası Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı, MHP İlçe Başkanı, Saadet Partisi İlçe Başkanı, Kağıthane muhtarları, okul müdürleri ve STK başkanlarının yanı sıra vatandaşlarla birlikte gerçekleştirildi. Projeyle, çoğunluğu kadınlardan oluşan Halk Eğitim kursiyerlerinin el yapımı ürünleri satışa sunuldu.

Yaşanan pandemi sürecini toplum olarak sağlıklı bir şekilde atlatmanın çabası içerisinde olduğumuz şu günlerde, evlerinde kalmak durumunda olan çoğunluğu kadınlardan oluşan kursiyerlerin aile bütçesine katkı sağlamaları sağlanacak.

Geniş ürün yelpazesine sahip

Axis Kağıthane Sanat Merkezi Satış Noktası mağazasında birbirinden renkli ürünler satışa sunuluyor. Örneğin; Geleneksel Türk İslam Sanatı alanında, Sedef Kakma- Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür çalışmalarına dair çerçeveli veya çerçevesiz ürünler yer alıyor. Enstrüman alanında, kabak kemane, kemençe, keman, gitar,  bağlama gibi tamamı el yapı müzik aletleri;  Sanatsal Tablolar ve Objeler alanında, üç boyutlu şekillendirme, rölyef çalışmaları, sanatsal üç boyutlu mozaik çalışmalara dair çerçeveli veya çerçevesiz ürünler; Ev Mefruşatında ise, el yapımı çiçekler, yatak örtüleri ve pike takımları, el ve makine nakışları vb. ürünler yer alıyor.