AVM’lerin arkasındaki güç ‘ISS’

Dünyanın lider entegre tesis yönetimi şirketi ISS, dünyada 550 binden fazla, Türkiye’de ise 30 bini aşkın çalışanıyla temizlikten güvenliğe, cateringten haşere kontrol ve bahçe bakım hizmetlerine kadar tesis yönetimi hizmetinin en iyi örneklerini sunuyor. 2005 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Danimarkalı şirket ISS, her geçen gün büyüyen hizmet alanıyla Türkiye’de birçok AVM’de hizmet veriyor

AVM’lerin arkasındaki güç ‘ISS’

Özellikle kış aylarına girdiğimiz bu dönemde ziyaretçi sayısı artan AVM’lerin temizliği de gittikçe zorlaşıyor. Türkiye’deki AVM’lerin temizliğinde büyük bir paya sahip olan ISS, bu zorluğun üstesinden profesyonel ekibiyle geliyor.

Gezmek, alışveriş yapmak, yemek yemek, sinemaya gitmek gibi aktivitelerin gerçekleştirildiği AVM’ler havalar soğudukça daha da kalabalıklaşıyor. Haliyle bu çok katlı binaların temizliğinin de daha büyük bir titizlikle yapılması gerekiyor. Özellikle grip gibi bulaşıcı hastalıklarının etkisi dolayısıyla AVM’ler gibi kapalı ve kalabalık alanların hijyen kurallarına uygun olarak temizlenmesi ve gün içinde dezenfekte edilmesi gerekiyor. 1901 yılından beri Dünya’da temizlik hizmetlerine yön veren 2005 yılından beri de Türkiye’de güvenlik, catering, haşere kontrol, çağrı merkezi hizmetleriyle Entegre Tesis Yönetimi alanında birçok kurum ve kuruluşun dış kaynak iş ortağı olan ISS, Türkiye’deki birçok AVM’nin temizliğini, sorumlu ve profesyonel hizmet anlayışıyla gerçekleştiriyor. ISS Türkiye Tesis Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hüseyin Çoban, konuyla ilgili olarak, “Özellikle soğuk havaların başlamasıyla AVM’lerdeki insan kalabalığı gittikçe artıyor. Biz ISS olarak hizmet verdiğimiz AVM’lerde işine uzman personelimiz ile bulaşma riski olan hastalıklar için özel olarak dezenfekte işlemleri gerçekleştiriyoruz. İşinde profesyonel olan ISS temizlik çalışanları, yürüyen merdiveler, asansörler, kapılar, tuvaletler, ibadet alanları ve çocuk oyun alanları gibi özellikle dezenfekte için farklı ekipman gereken AVM alanlarında büyük bir titizlik göstererek çalışıyor” dedi.