AVM’lerde eğlenceye FunLab imzası

AVM’lerde eğlenceye FunLab imzası

Fulya B. ÖZTÜRK

Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence merkezi Fun Lab’ı tanıyabilir miyiz öncelikle?
Fun Lab Eğlence Dünyası olarak, yurt içinde ve yurt dışında 7’den 77’ye herkesi kaliteli eğlenceyle buluşturuyoruz. Amiral gemimiz olan Cevahir AVM’deki 16 bin metrekarelik şubemiz sadece İstanbul ve Türkiye’den değil, Ortadoğu, Avrupa ve Türki cumhuriyetlerden de ziyaretçi çekiyor ve oralarda da çok iyi biliniyor. Şubelerimizde dünyanın en iyi, en eğlenceli ve en kaliteli oyun makinalarını ve alanlarını bulundurduğumuz için misafirlerimiz hem çok eğlenir hem de tekrar tekrar gelirler. Sega ve Disney’in en sevilen makineleri misafirlerimize çok keyifli anlar yaşatıyor. Kapalı alanda eğlence sunduğumuz için insanlar şubelerimizi 4 mevsim ziyaret edebilmektedir. Biz dünya standartlarının ötesinde eğlence merkezi kurmaya özen gösteriyoruz. Dünya markası olmuş şehirlerde bile bulamayacağınız bir ortam ve eğlence sunmak bizim için son derece önemli.  Müdavimlerimiz her gelişlerinde mutlaka yeni makinelerle karşılaşırlar. İşimiz eğlendirmek ama biz çok ciddiyizdir. Misafirlerimizin maksimum derecede eğlenebilmesi için çok çalışırız. Uzman ekibimizle her türlü güncelleme ve bakım çalışmalarını da titizlikle ve zamanında gerçekleştiriyoruz.

Konseptinizi anlatır mısınız? Eğlence düşkünlerini Fun Lab’ta neler bekliyor?
Fun Lab Eğlence Dünyası, herkes için eğlence vaat ediyor. Hijyen ve güvenlikten ödün vermeden donanımlı teknik ekibiyle, güler yüzlü ve eğitimli çalışanıyla fark yaratıyor. Ayrıca Balo’nun temsilcisi olduğu firmaların en yeni ürünleri her zaman öncelikle Fun Lab eğlence dünyalarında oluyor. Misafirlerimiz video oyunlarından simülasyon oyunlarına kadar her yaşa uygun birbirinden eğlenceli ekipmanlarla eğleniyorlar. Çocuk konseptleri, yiyecek içecek alanları, parti odası, tiyatro salonu gibi birçok alternatifi bir arada buluyorlar.

Şu anda kaç şubeniz bulunuyor?
Mevcut olarak 5 adet şubemiz bulunuyor. 16 bin metrekarelik alanda Cevahir AVM’de, 3 bin metrekarelik alanda Forum İstanbul AVM’de, 450 metrekarelik alanda Marmaris Üntaş Point Center’da, 3 bin metrekarelik alanda NeoPlus AVM’de ve 500 metrekarelik alanda Güneşli Park AVM’de yer alıyoruz. Bunların dışında 2015 yılında açılacak olan Fun Lab Eğlence Dünyası Emaar Boulevardi şubemizde de eğlence ile “sport cafe”yi birleştireceğiz, yepyeni bir konseptle 4 bin 500 metrekarede eğlence sunacağız.

Şubeleriniz ağırlıklı olarak AVM’lerde bulunuyor. AVM’leri tercih etmenizin altında neler yatıyor?
Bizim Fun Lab Eğlence Dünyası veya “aile eğlence merkezleri” dememizin sebebi, her yaşa ve her kesime hitap edebilmek için. Böylece alışveriş merkezinin de hedeflediği kitle ile eğlence merkezinin hedeflediği kitle örtüşüyor. Ayrıca yeni AVM projelerinde eğlenceye ayrılan metrekareler ve yeni konsept çalışmaları sadece AVM’ye bir fark getirmeyecek,  başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin turizmine de büyük katkıda bulunacak. Biz de böyle bir katkının içerisinde bulunmaktan son derece memnunuz.

Pek çok etkinlik de düzenliyorsunuz. Etkinlik takviminiz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Yakın tarih olarak, İstanbul Kültür Sanat Akademisi’nin düzenlediği "Çocuk Reklam Dizi ve Sinema Oyunculuğu Seçmeleri"ne ev sahipliği yapıyoruz. 28-29 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan seçmelerde belirlenerek ücretli eğitim alma hakkı kazanacak 5-17 yaş arası sınırlı sayıdaki çocuk, reklam, dizi ve sinema sektörüne fiziksel ve psikolojik açıdan hazırlanacak. Ayrıca seçmelerin jüri üyeliğini, İstanbul Kültür Sanat Akademisi kurucuları Ebru Kavak ve Ayşe Direkoğlu'nun yanı sıra Academy Casting Cast Direktörü Mehmet Ertansel ve sevilen sanatçılardan Evren Erler, Deniz Celiloğlu, Emre Ertunç, Hakan Boyav, Ayça Varlıer, Kenan Ece ve Tolga Güleç yapıyor.

Eğlence, bir alışveriş merkezi için önemli bir unsur. Fun Lab, bulunduğu AVM’lere neler kazandırıyor?
Öncelikle farklılık kazandırdığını gururla söyleyebilirim. Çünkü kalite ve hijyen anlamında diğer eğlence merkezlerinden çok rahatlıkla sıyrılıyoruz. Ayrıca oyun yelpazemiz de oldukça geniş olduğundan her yaşa hitap edebilmemiz, tercih edilme sebeplerimizden biri.  Örneğin Fun Lab Eğlence Dünyası Cevahir şubemiz yaklaşık 16 bin metrekareyle Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence merkezi konumunda. Bu unvana sahip olmamız bile başlı başına bir ayrıcalık.

Fun Lab’in büyüme stratejilerini dinleyebilir miyiz, nasıl bir büyüme hedefliyorsunuz?
Doğru mekânlar ayıran AVM’lerde yer almaya devam edeceğiz. Sürekli kendimizi yenileyerek büyümemiz gerekiyor. Kadrolarımızı uzmanlaştırmak da bizim için önemli. Toplam kalite anlayışımızı ve işletme standartlarımızı en üst seviyeye çıkarma hedefimizde epey yol aldık. Yakında franchising vermeye başlayacağız. Aile eğlence merkezi açmak isteyen girişimcilere ve hali hazırda aile eğlence merkezi sahibi olan girişimcilere markamızı, know-how’ımızı ve olanaklarımızı açacağız.