Atasay’ın yarışması sonuçlandı

Atasay’ın 75’inci yılına özel olarak düzenlediği “Atasay’a Gitmiş” temalı “Üniversitelerarası Reklam Filmi Yarışması”nda dereceye giren yarışmacılar belli oldu. Yarışmanın birincisi Veysel Cihan Hızar, 5 bin TL’lik ödülün sahibi oldu

Atasay’ın yarışması sonuçlandı

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin İletişim ve Güzel Sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencilerin katılımıyla düzenlenen “Atasay’a Gitmiş” temalı “Üniversitelerarası Reklam Filmi Yarışması”nda öğrenciler uzun soluklu çalışmalar sonucunda yarattıkları reklam filmi kareleriyle yeteneklerini sergiledi.

Yarışmada Veysel Cihan Hızar birincilik derecesiyle 5 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünde burslu olarak eğitimini tamamlayan 1978 Şanlıurfa doğumlu Hızar, halen Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisans yapıyor.

Yarışmada ikinci olarak 2 bin 500 TL ödülün sahibi olan Ebru Küçükerman’ı, üçüncülük derecesiyle Ender Ercan takip etti. 1991 doğumlu Küçükerman, Kadir Has Üniversitesi’nde reklamcılık eğitimine devam ediyor, üçüncülük derecesiyle bin 500 TL’lik ödülün sahibi olan Ercan ise Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde yüksek lisans yapıyor.

Yaratıcı projeler, Mimar Sinan, Bahçeşehir ve Anadolu Üniversiteleri’nin seçkin akademisyenleriyle birlikte Simple & Smart Advertising Ajans Başkanı Uğur Çakır, 4Films’in sahibi ve yapımcısı Gökalp Gökulu’dan oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Jüri Heyeti’ndeki akademisyen koltuğunda ise: Prof.Dr. Alev İdrisoğlu - Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü, Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Haluk Gürgen -Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Nezih Orhon-Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı yer aldı.

Reklam filmleri hakkında detay bilgi için www. atasay.com adresi ziyaret edilebilir.