Atasay’ın marka kimliğinde revizyon var!

15 Aralık 2017 Cuma

Türkiye’nin köklü markalarından Atasay, 80’inci yılında marka kimliğini gençleştiriyor. Markanın gençleşen yeni marka kimliği, yaklaşımı ve marka dönüşüm süreci ilk kez 18. Marka Konferansı’nda tanıtıldı

atasayin-marka-kimliginde-revizyon-var

Türkiye’nin lider kuyum markası Atasay, genç, anı yakalayan, yüzü geleceğe dönük yeni marka kimliğini 18. Marka Konferansı’nda duyurdu. 80 yıllık tarihinden aldığı güçle yenilikçi yaklaşımı ve yeni kimliğini iş dünyasının önde gelen liderlerini bir araya getiren Marka Konferansı’nda paylaşan Atasay, yeni reklam filmini de ilk kez seyircisiyle buluşturmuş oldu.

 

28 yaşında Atasay Mücevherat’ın CEO’su görevini üstlenen, dördüncü kuşak yöneticisi Atasay Kamer, konferansta sunucu Burcu Esmersoy’un sorularını yanıtlayarak hem Atasay markasının yolculuğu hem de yeni marka kimliğini seyircilerle paylaştı.

 

Marka gençleşiyor

80 yıllık bir geçmişe sahip olan, Türkiye’nin en tanınan lider kuyum markası Atasay’da neden böyle bir değişim ihtiyacı duyduklarını anlatan Atasay Kamer, güncelin, en yeni trendlerin ve gençleşme kavramlarının üzerinde özellikle durdu. Kamer: “Tüm dönüşümlerin de neden olduğu bir takım ortamlar var. Bu sefer Dubai’den aldığımız bir geri bildirim bizi hızlı bir yenilenmeye sürükledi. Dubai Mall da 7 senedir açık olan geleneksel kuyumcular arasında iki mağazamız var. AVM Fashion uzantısında yeni bir bölüm ekleme kararı alınca orada da bir mağaza daha açmak istedik. Çok geleneksel, köklü bir markasınız dediler. Bu cevap bizi gençlerin de isteyecekleri bir dünya markası olma yönünde karar almaya itti diyebilirim. Aslında bir parçası olduğumuz Moda sektörünün güncellenen kodlarını çözmeye çalıştık. Geleneksel marka tavrımızı geleceğe hazırlamak için kolları sıvadık. Yeni bir söylem güncel bir duruşa geçmeliydik. Sadece özel günlerin değil, her günün markası olmak, yeni nesli de heyecanlandırmak istiyorduk.” dedi.

 

Modaya daha büyük tutkuyla sahip çıkılacak

Atasay Kamer, marka dönüşümüyle, tekstildeki “fast fashion” markalarının dilini, davranışını, rekabet dinamiklerini sergileyeceklerini belirtti ve: “Kadın modasının ayrılmaz parçası olduğunu, stil, tarz dediğimiz şeyin Atasay’la tamamlanabileceğini daha dinamik bir ruhla anlatacağız. Modaya daha büyük bir tutkuyla sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

 

Yeni reklam filmi: “Tak Sana Yakışanı”

Atasay’ın marka dönüşümüne uluslararası danışmanlık şirketi Landor ve uluslararası lider reklam şirketlerden TBWA’den destek verdi. Bir manifesto niteliğindeki, TBWA yapımı reklam filminde markadaki dönüşüm çarpıcı bir şekilde anlatılıyor. Hareketli bir rap şarkısı olan “Tak Sana Yakışanı” ise reklam filmine damga vuruyor.  Filmde çok çeşitli yaşlardan, bambaşka mekânlardan, çok farklı stillere sahip 16-17 kadın görülüyor. Tak Sana Yakışanı şarkısı, kadınlara öyle her şeyi “kafaya takmamaları”nı, tek bir kadın prototipi olmadığını, her kadının özel olduğunu anlatıyor ve “tak sana yakışanı” diyor.  Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri