Atasay yeni franchise yatırımcılarını bekliyor!

07 Ağustos 2017 Pazartesi

Türk mücevherat sektörünün 4 kuşaktır birinci liginde yer alan Atasay, franchise mağaza zincirine yeni halkalar eklemeyi sürdürüyor. Türkiye genelinde 44 ilde, 125’i franchise olmak üzere toplam 148 mağazası bulunan Atasay, güvenilir marka imajının oluşturduğu hazır müşteri potansiyelinden yararlanmak isteyen yatırımcılar için kuyumculuk sektöründe yeni yatırım fırsatları sunuyor

atasay-yeni-franchise-yatirimcilarini-bekliyor

Yenilikçi ve özgün tasarımları ile Türkiye’nin en seçkin alışveriş merkezleri ve caddelerinde yer alan Atasay, yeni mağaza yatırımları ile yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor. Kurulduğu ilk günden bu yana mücevherat sektöründe değişimin ve gelişimin lokomotif gücü olarak liderliğini sürdüren Atasay, güvenilir marka imajının oluşturduğu hazır müşteri potansiyelinden yararlanmak isteyen yatırımcılar için kuyumculuk sektöründe yeni yatırım fırsatları sunuyor.

 

“10 yılda yurt içi ve yurt dışı mağaza sayımızı eşit hale getireceğiz”

 

Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Büyüme planlarımız doğrultusunda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bugün itibariyle yurtiçinde 44 ilde, 125’i franchise olmak üzere toplam 148 mağaza ve 53 ilde 200 satış noktamız var. Yurt dışındaki mağazalarımız ile birlikte toplam mağaza sayımız 155’e yükselmiş durumda. Orta ve uzun vadede yurtdışındaki mağaza sayımızı artırmayı planlıyoruz. Bugün için yurtdışındaki mağazalarımızın oranı toplam mağazalarımızın yüzde 4,5’ini oluşturuyor. Yurtdışındaki mağaza sayımız ile Türkiye’deki mağaza sayımızı önümüzdeki 10 yıl içerisinde eşit hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda yıl sonuna kadar yurt içinde 19’u franchise olmak üzere 21, yurt dışında ise 1 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. Atasay’ın güvenilir marka imajının oluşturduğu hazır müşteri potansiyelinden yararlanmak isteyen yatırımcılar ile güçlerimizi birleştirerek yeni mağaza yatırımlarına devam etmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

Franchising sistemi kapsamında mağaza açmak isteyen yatırımcıların her yönüyle hazır bir sisteme dâhil olacaklarının altını çizen Kamer: “Yatırımcılarımız için belli kriterlerimiz bulunuyor. Buna göre, öncelikle caddelerde ana lokasyon veya AVM’lerde giriş kat mağazaları olmasını tercih ediyoruz. Mağazanın en az 3 metre cepheli olması gerekiyor. Konsepte göre 25 m2-300 m2 arası büyüklüğe sahip olması ve yatırımcının işin başında olması bizim için önemlikriterler arasında yer alıyor. Yatırım bedelleri de metrekare ile orantılı olarak 225 bin USD ile bin 250 bin USD arasında değişiyor.” dedi.

 

“Yeni konseptimiz Atasay Shop”


Atasay’ın yeni mağaza konsepti Atasay Shop hakkında da bilgi veren Atasay Kamer sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak vizyonumuzu dünya şirketi olmak olarak ifade ediyoruz. Bu ifadenin altını doldurmak amacıyla her hanede en az bir müşterisine dokunacak kadar yerel, marka değeriyle de globalde karşılık bulmuş bir Atasay yaratmak için sürekli çalışıyoruz. Global bir markayı mahallenin kuyumcusu yapmak üzere hayata geçirdiğimiz Atasay Shop projemiz, bu hedefimizin temelini oluşturuyor. Atasay Shop konseptimiz ile hedefimiz, mağazalaşmada metrekare ve ürün bazında daha küçük hacimli satış noktaları oluşturarak, Türkiye’deki her adreste bir Atasay satış noktasıyla tüm gelir ve yaş gruplarını Atasay ürünleriyle buluşturmak. Türk mücevher sektörünün öncüsü olarak benzer projelerimiz ile sektörde ilkleri uygulamaya devam edeceğiz.Bu doğrultuda değişen dünyaya ayak uyduracak çok yönlü, vizyoner ve hedeflerimizi gerçekleştirmemize destek olabilecek bütün yatırımcılara kapımız açık.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri