Atasay 5 yıl içerisinde Almanya’da zincir kuracak

Dört nesildir mücevher sektöründeki tecrübesini global trendler eşliğinde birçok coğrafyaya taşıyan Atasay, Almanya’daki ilk mağazasını Eylül ayında açacağını duyurdu. 82 yıllık mücevher sektörü tecrübesinin gücüyle, dünya markası olma yolundaki serüvenini, Orta Doğu’dan sonra Avrupa’ya taşıyacak olan Atasay, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Avrupa yolculuğuna Almanya ile başlayacak Atasay’ın Almanya’dan sonraki durağı Fransa ve İngiltere pazarları olacak

Atasay 5 yıl içerisinde Almanya’da zincir kuracak

Mücevher sektöründe atılımlarını sürdüren Atasay, Türkiye’nin lider mücevher markası olarak benimsediği yenilikçi bakış açısını yurtiçi ve yurtdışındaki mağazalarıyla taçlandırıyor. Ürün çizgilerinde izlediği yenilikçi tasarımları “Tak Sana Yakışanı” mottosuyla mağaza konseptlerine de yansıtan Atasay, konseptinin izlerini taşıyan Almanya’daki ilk mağazasını 2019 yılının Eylül ayında açacağını duyurdu. Almanya’daki K1 Karree Mannheim Alışveriş Merkezi’nde açacağı mağazayla yurtdışındaki yatırımlarına hız kesmeden devam edecek olan Atasay, 5 yıl içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

 

Atasay’ın CEO’su Atasay Kamer, Almanya’da gerçekleştirilen basın toplantısında, konuya ilişkin: “Almanya bizim için stratejik öneme sahip önemli bir coğrafya. Türk mücevher perakende markası olarak burada olmak bizim için çok değerli. Türkiye’deki tüm mağazalarımızın burada yaşayan sadık müşterileri var. Ve artık ürünlerimiz onlara daha yakın bir noktada olacağı için aramızdaki mesafeleri kısaltmış olacağız.” dedi.

 

Kamer sözlerine şöyle devam etti: “82 yıllık mücevher tecrübelerimizi dünyanın çok hızla değişen mücevher moda trendlerini yansıttığımız koleksiyonlarımızı, Avrupalı tüketicilerle de buluşturma şansı elde edeceğiz. Hedefimiz tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da tüketicilerin “lovemark”ı olmak. Amacımız bu mağaza ile başlayarak, önümüzdeki 5 sene içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmak. Almanya dahilinde her önemli cadde ve AVM’de yer almak istiyoruz. Almanya pazarıyla başlayacak olan Avrupa’daki yolculuğumuz, Fransa, İngiltere pazarları ile devam edecek.”