Astoria, 15 milyon TL’ye yenilendi

Astaş Holding tarafından 2008 yılında Avrupa’nın en yüksek ikiz atriyumları olarak geliştirilen Kempinski Residences’da yer alan Astoria AVM, altıncı yılında 15 milyon TL’lik bir yatırımla yenilendi. Ziyaretçilerinin yüzde 80’ini çevredeki ofis çalışanlarının oluşturduğu Astoria, şarj noktaları ve ücretsiz wifi alanlarıyla iş dünyasının en temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor

Astoria, 15 milyon TL’ye yenilendi

İstanbul Esentepe’de 2008 yılında kapılarını açan Astoria AVM, 8 aylık renovasyon çalışmalarının ardından, logosunu da yenileyerek ziyaretçileri ile buluşuyor. Yenileme çalışmaları süresince ziyaretçilerini ağırlamayı sürdüren Astoria AVM iş yaşamının tüm gereksinimlerine yanıt verebilecek bir yaklaşım ile hizmet veriyor.

Astoria AVM’nin iş dünyasının can damarı olan Levent-Mecidiyeköy hattının tam ortasında ayrıcalıklı bir konumda bulunduğunu belirten Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı, bölgenin ofis talebini düşünerek AVM girişinin üstünde kalan katları ofislere ayırdıklarını söyledi.

Ziyaretçi sayısı yüzde 50 artacak
Bölgenin nitelikli ofis ihtiyacı kadar iş yaşamının gereksinimlerini karşılayacak sosyal yaşam kurgusuna da ihtiyaç olduğunu belirten Aşcı; “Perakende sektörü her geçen gün gelişiyor. 2000 yılında ülke çapında sadece 46 AVM vardı, 2014 yılı sonunda ise bu sayının 347’ye çıkması bekleniyor. Çok hızlı bir büyüme söz konusu, bu da beraberinde ciddi bir rekabet getiriyor. Bu rekabette başarılı olmanın yolu ise ziyaretçilerin yaşamlarını kolaylaştırarak uygulamaları sunmaktan geçiyor. Ziyaretçilerimizin beklentilerini saptamak için birçok araştırma yaptık. Astoria AVM’nin ziyaretçi kitlesinin yüzde 80’i, AVM çevresinde 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan iş merkezleri, uluslararası şirketler, bankalar, genel müdürlükler ve ofis çalışanlarından oluşuyor. Bölgede çalışan 50 bin kişinin sosyalleşebileceği alanlara da ihtiyaç var. Astoria AVM getirdiği yeniliklerle bölgedeki iş dünyası için bir ilişki geliştirme ve sosyalleşme noktası da olacak. İstanbul’un en sadık ziyaretçilerine sahibiz. Kişisel hizmet verecek kadar ziyaretçilerimizi tanıyoruz. Bunu da göz önüne alarak iş yaşamının gerçek ihtiyaçlarına yanıt verebilen bir AVM oluşturmak için 15 milyon TL’lik bir yatırım daha yaptık. Bunun neticesinde ziyaretçi sayımızda yüzde 50 oranında artış hedefliyoruz.” dedi.

Ofis çalışanlarının sosyalleşme mekanı olacak
İş yaşamı için en değerli şeyin zaman olduğuna dikkat çeken Astoria Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Ümit Teoman ise çalışanların kısıtlı vakitlerini en verimli şekilde kullanabilecekleri alışveriş, yeme-içme, spor ve sosyal yaşam imkanlarının Astoria AVM’de yer aldığını söyledi.

Astoria AVM’yi zamanın değerini bilenler için bir buluşma noktası olarak yeniden konumlandırdıklarını belirten Teoman, “Hedef kitlemizin talepleri doğrultusunda en doğru marka karmasını yaratmaya çalıştık. Bu kapsamda, bulunduğumuz bölgenin en büyük spor merkezi Jatomi Fitness burada yer alıyor. Kafelerin bulunduğu alanda yeni olarak teras alanını hizmete açtık. Toplamda 6 bin 500 metrekare yeme-içme alanına sahip Astoria AVM, aralarında dünya mutfaklarından seçme restoranların da olduğu 24 farklı lezzet durağı ile hizmet veriyor. Ayrıca, ücretsiz wi-fi alanları ve şarj noktaları oluşturarak ziyaretçilerimizin yüzde 80’ini oluşturan iş çevresinin esas ihtiyaçlarına cevap verdik. Yenileme çalışmaları kapsamında her kat kendi içinde yeniden organize edildi. Astoria AVM’nin giriş katında hediyelik eşya, aksesuar, telekomünikasyon, tekstil ve geniş teraslara sahip cafe markaları bulunuyor. Kempinski Residences A ve B Kule girişlerinin olduğu -1’inci katta ise moda ve tasarım markaları ile Migros ve Vatan Bilgisayar yer alıyor. Farklı damak zevklerine hitap eden yeme-içme mekanları, Jatomi Fitness ve ATM’ler ise AVM’nin -2’nci katında bulunuyor. AVM’nin hizmet katı olan -3’üncü katta ise terzi, kuaför, lostra, güzellik merkezi, seyahat acentesi, çiçekçi ve oto yıkama faaliyet gösteriyor” dedi.