Arzum’a talep 4 kat büyüdü

29 Ağustos 2014 Cuma

Global marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin 50 milyon TL’lik tahvil ihracına dört kat talep geldi. Elektrikli ev aletleri sektörünün lider şirketlerinden Arzum’un talep patlaması yaşanan tahvil ihracını, İş Yatırım gerçekleştirdi

arzuma-talep-4-kat-buyudu

Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin 50 milyon TL’lik borçlanma aracı ihraç başvurusuna Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) verdiği onayın ardından, 50 milyon TL ihraç tavanı kapsamında ihraç edilen tahvillerin yurtiçinde nitelikli yatırımcılara satışı yapıldı.

Arzum’un İş Yatırım aracılığıyla gerçekleştirdiği tahvil ihracında adeta talep patlaması yaşandı. Arzum tahvillerine piyasadan 4 kat talep geldi. Yapılan değerlendirmeye göre bu yılın en başarılı tahvil ihraçlarından birini gerçekleştiren Arzum, finansal gücü ile yatırımcılardan tam puan aldı. SPK tarafından onayı alınan tahvil ihracında beklenenin üzerinde gerçekleşen talebi değerlendiren Arzum Elektrikli Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum’un daha önce yapılan tahvil ihracına da yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

Kolbaşı, “Gerçekleştirdiğimiz tahvil ihracından elde edeceğimiz geliri, şirketimizin global marka olma yolunda yapacağımız yatırımlarımızda kullanacağız. Yatırımcıların bize göstermiş olduğu ilgi ve güvene için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Arzum olarak, talep değişkenliğine göre getiri olanağı sağlayan güvenli yatırım araçları ihracıyla müşterilerimize ve tüm yatırımcılara alternatif ve karlı fırsatlar sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin ortağı olan Mediterra Capital kurucu ortağı Ahmet Faralyalı, Arzum’un tahvil ihracına gelen yoğun talebin markanın kurumsal gücünü ortaya koyduğunu belirterek, “Tüketicilerimizin ve yatırımcılarımızın göstermiş olduğu güvenden aldığımız güçle, Arzum’u global oyuncu bir haline getireceğiz” diye konuştu.

Arzum’un yurtiçine yönelik 50 milyon TL’lik borçlanma aracı ihracının vadesi ilk tertip için 24 ay, ikinci tertip için de 36 ay olacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri