Artık herkes Getir’e ortak olabilecek!

07 Şubat 2019 Perşembe

Anında teslimat servisi Getir, Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nu kurdu

artik-herkes-getire-ortak-olabilecek

Geçtiğimiz Ocak ayında anında teslimat servisi Getir’in önümüzdeki birkaç ay içerisinde yemek siparişi servisini hayata geçireceğini Webrazzi’den öğrenmiştik. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Getir, Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kurdu. Girişim sermayesi yatırımı olarak sadece Getir Perakende Lojistik AŞ’ye yatırım yapacak olan Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) lisanslı nitelikli yatırımcılara hizmet veren bir fon yönetim şirketi olarak hizmet verecek.

 

Re-pie tarafından paylaşılan bilgilere göre Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun minimum yatırım miktarı 100 bin TL. Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun son 2 yılı tasfiye dönemi olmak üzere toplamda 7 yıllık bir yatırım fonu olduğunu da ayrıca belirtelim.

 

Webrazzi’den Arden Papuççiyan’ın derlediği habere göre detaylar şöyle: “Paylaşılan bilgilere göre Getir Perakende Lojistik AŞ halka arz olur ise veya şirkette – kontrol değişikliği olur ise aynı fiyattan Fon’u satma hakkına da sahip durumda. Bu opsiyonlar gerçekleşmez ise şirket 7 yıl sonunda şirket paylarını enflasyon + yüzde 3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı da taahhüt ediyor. Fonun şirket onayı ile paylarını 3. kişilere devir edebileceğini de belirtelim. Katılma payları elde edildikten sonra nitelikli yatırımcılar arasında pay devri yapmak da mümkün. Söz konusu pay devri, Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda veya Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) üzerinden yapılabilecek. Henüz Getir tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim. Getir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.”

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri