Aroma, yüzde 100 ürünleriyle dünyada dikkat çekiyor

20 Mayıs 2016 Cuma

Dünya çapında 50'nin üzerinde ülkeye meyve suyu ihraç eden Aroma, yüzde 100 meyve suları ile nitelikli, katma değeri yüksek ürünlerini yurtdışı pazarlarında öne çıkıyor. Dünyada sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesiyle birlikte meyve suyuna olan talep artarken marka, bu yıl cirosal bazda yüzde 20 büyüme hedefliyor

aroma-yuzde-100-urunleriyle-dunyada-dikkat-cekiyor

Türkiye’nin meyve suyu markası Aroma, dünya çapında 50'nin üzerinde ülkeye meyve suyu ihraç ediyor. Sektöründe yaptığı çalışmalarla trendleri belirleyen bir marka özelliğine sahip olan Aroma, Türk şeftalisini dünyaya sevdirecek. Dünyanın önde gelen üreticilerine ham madde de sağlayan Aroma’nın yüzde 100 meyve suları ile nitelikli, katma değeri yüksek ürünlerini yurtdışı pazarlarına sunduğunu belirten Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, bu yıl cirosal bazda yüzde 20 büyüme hedeflediklerini, ihracat yaptıkları ülkelere odaklanarak Bursa şeftalisini dünyaya sevdireceklerini söyledi.


Avrupa’daki daralma fırsata çevrildi
Aroma yılda 200 bin ton meyve işliyor. İç pazarda yenilikleriyle hacmini sürekli genişletiyor. Dış pazarlarda ise 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Yıllık 100 milyon litre meyve suyu üretimi var. Dünya markası olma yolunda ilerlerken, Avrupa’nın hemen hemen tümüne ürün gönderdiklerini belirten Duruk: “Geçen yıl Avrupa pazarında konsantre sektöründe yaşanan daralmayı fırsata çevirerek, Amerika’ya da ürün satmaya başladık ve önemli ölçüde ürün sattık. Mamul ürünlerin gelişimi için, yurtdışındaki tüm fuarlara katılıyoruz. Amacımız yurt dışındaki satış potansiyelini daha da arttırmak.” diyor.


2016 yılı hedefi 210-220 milyon TL
Tüketici taleplerinde yaşanan değişimle meyve sularına olan talebin artmaya başladığını gözlemlediklerine dikkat çeken Duruk: “Bu doğrultuda da bu yıl yüzde 20’lik bir büyüme hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda da ciromuzun 2016 yılında 210-220 milyon TL’lere çıkması bekliyoruz.” dedi. Aroma olarak yıllık 110 milyon litre üretim kapasitesine sahip olduklarını, belirten Duruk, Aroma olarak 270 kişilik istihdamları olduğunu söyledi.


40’ın üzerinde ülkeye ihracat
Duruk: “2015 yılı ciromuz 180 milyon TL olarak gerçekleştirdi. Bu cironun 8 milyon doları ihracattan geldi. İhracatın bir kısmı markalı ürünlerimizden bir kısmı da hammadde ihracatından geliyor. Almanya’dan Malta’ya Kanada’dan Dubai’ye dünyanın 50’nin üzerinde ülkesine ihracatımız var” diye konuştu. Firma olarak her zaman dünya ve Türkiye meyve suyu trendini takip edip zaman zaman bu trendi etkilediklerine dikkat çeken Duruk, yaptıkları çalışmaları şöyle özetliyor: “Aroma laboratuarları bir okul gibidir. Örneğin yüzde 100 meyve sularında iddialıyız. Bu ürünlerin geliştirilmesi aşamasında; şeftali, kayısı ve vişne suları, elma suyu ilavesi ile tatlandırılmıştır.  Bu ürünlerde meyve dışında hiçbir ilave olmadığından, meyvede olan ve insan sağlığı için önem taşıyan bütün vitamin ve mineraller bulunmaktadır.”


Obeziteye yönelik çalışmalar yapıyor
Obezite sorunu için çalışmalar yürüten marka, şeker ilavesi içermeyen yüzde 100 meyve sularının tüketimi için çaba harcıyor. Duruk, okul kantinlerinde yüzde 100 meyve sularımız ile, şekersiz ürünlerimizle çocuklarımızın beslenmesi için çalıştıklarını, sağlıklı ürün üretmeye dikkat ettiklerini vurguladı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri