Arkadaşım Robot etkinliği ile Van AVM, öğrencilere unutulmaz bir tatil yaşatacak

Van AVM, 2019-2020 Eğitim yılının ilk ara tatilinde çocukları yapay zeka ve robot teknolojisiyle tanıştıracak. 16-24 Kasım tarihleri arasında Arkadaşım Robot etkinliğine ev sahipliği yapacak Van AVM’de, çocuklar eğlenirken öğrenecek, aynı zamanda insansı robot Mini Ada ile de tanışma şansı yakalayacak

Arkadaşım Robot etkinliği ile Van AVM, öğrencilere unutulmaz bir tatil yaşatacak

Çocukların güvenli bir ortamda eğlenceli vakit geçirmesine imkân tanıyan, kentin buluşma noktası Van AVM, Kasım ayında öğrencilere unutulmaz bir tatil yaşatacak. Van AVM, 16-24 Kasım tarihlerinde

13:00-18:00 saatleri arasında okulların ilk ara tatilinde, çocukları geleceğin dünyasıyla buluşturan Arkadaşım Robot etkinliğine ev sahipliği yapacak.

 

Çocukların hayal güçlerini en teknolojik noktaya taşımayı hedefleyen Arkadaşım Robot etkinliğinde öğrenciler, robotik ve kodlama dersleri, robotik dans yarışması ve karaoke parti ile eğlenirken öğrenecekler. Van AVM’nin minik ziyaretçileri, etkinlik kapsamında Akın Robotics’in son teknoloji ürünü insansı robot Mini Ada ile de tanışma şansı yakalayacak. Çocuklar, 23-24 Kasım’da Van AVM’ye gelecek Mini Ada ile kodlama öğrenecek, şarkılar söyleyecek ve fotoğraf çektirebilecek.

 

Açıldığı günden beri birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklere sahne olan Van AVM’nin, çocukları yapay zeka ve robot teknolojisiyle tanıştıracağı Arkadaşım Robot etkinliğine 5-12 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

 

Arkadaşım Robot Etkinlik Programı

13:00 Karaoke Parti

14:00 Lego Robotik Yarış Arabası ile Araba Yarışı Aracını Kodla ve Yarışa Hazırlan

15:00 Kendi Oyununu Kendin Yap - Oyununu Tasarla ve Oyna

16:00 Lego Robotik Milo Bilim Aracı ile Keşfe Hazırlan

17:00 Robot Dans Yarışması