Arap sabununa sınıf atlattılar

01 Kasım 2017 Çarşamba

1980 yılında kurulan Nazar Kimya, arap sabununa yeni imaj kazandırdı

arap-sabununa-sinif-atlattilar

Doğal bulaşık deterjanı, el sabunu ve yüzey temizleyici üretimine başlayan firma kısa süre içinde arap sabunundan şampuanı da piyasaya sunacak.  Nazar Kimya Genel Müdürü Hakan Hatipoğlu, piyasaya sundukları sıvı arap sabununun büyük bir ilgiyle karşılaştığını hatırlatarak: “Bu ürün o kadar tuttu ki, dünyaca ünlü firmalara da fason üretim yaptık.” dedi. Şu anda 50 çeşit temizlik ürünleri bulunduğunu belirten Hatipoğlu: “Bu ürünler arasında arap sabununun yanı sıra tuz ruhu, çamaşır suyu, sıvı krem deterjan, toz deterjan ve genel yüzey temizleyiciler var. Ürünlerimiz büyük zincir marketlerde satılıyor. 2009 ciromuz 7.5 milyon TL. Bu yılki hedefimiz ise bu rakamı 9 milyon TL’ye çıkarmak.” dedi. 


Lüks semtlerden ilgi

1 kilogram arap sabunun fiyatının 3.5-5 TL olduğunu kaydeden Hatipoğlu, şunları söyledi: “Bu ürün diğer deterjanlara göre pahalı bir ürün. Bu nedenle lüks semtlerde daha fazla satış yapıyoruz. Bunun nedeni de ürünümüzün yüzde 100 doğal ve pahalı olması.” Piyasada çok ucuz arap sabunlarının da olduğunu ifade eden Hatipoğlu: “Ucuz çünkü toplama yağlardan üretiliyor. Bu firmalar piyasadan topladıkları kızartma yağı ile üretim yaptıkları için bir süre sonra piyasadan siliniyorlar.” diye konuştu.

 

Araplara, arap sabunu satıyor

Suriye, Ürdün, Kuveyt ve İran’a ihracat yaptıklarını anlatan Hatipoğlu: “Arap ülkelerinde ‘bebek bulaşıkları için’ temizlik ürünü segmenti var. Ürünümüz doğal olduğu için bu alanı keşfettik. Önemli ihracatlar yapıyoruz.” diye konuştu. İhracatta yeni hedeflerinin Avrupa ülkeleri olduğunu anlatan Hatipoğlu: “Avrupa’da doğal ürünler pazarı giderek büyüyor. Bu nedenle doğal bulaşık deterjanı, el sabunu ve yüzey temizleyici ürünlerimizin ilgi göreceğine inanıyoruz ve Avrupa’da markalaşmak istiyoruz.” dedi.

 

http://www.milliyet.com.tr/arap-sabununa-sinif-atlattilar-ekonomi-1229413/


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri