Antarktika’nın gizemleri Pendorya AVM'de çözülecek

01 Aralık 2016 Perşembe

Türkiye'nin tek kutup araştırmaları merkezi İTÜ PolReC, bir miladın başlangıcı ve Dünya Antarktika Günü olarak kabul edilen 1 Aralık'ı eğlenceli etkinlikleri ile Pendorya AVM'de kutlayacak

antarktikanin-gizemleri-pendorya-avmde-cozulecek

Hiçbir ülkeye ait olmayan, dünyanın en son keşfedilen, en soğuk, en yüksek, en uzak, en kurak, en beyaz kıtası olma özelliği taşıyan Antarktika'nın doğum günü olarak kabul edebileceğimiz 1 Aralık, bütün dünya ile beraber Türkiye'de de kutlanacak.


Antarktika’yı herkes tarafından erişilebilir hale getirmek için yola çıkan İTÜ PolReC ve Pendorya AVM, 1 Aralık Dünya Antarktika Günü kapsamında hem eğlenceli hem bilgilendirici aktiviteleri ziyaretçiler ile buluşturacak.


Türkiye’nin kutup araştırmaları konusunda çalışmalar yürüten ilk ve tek akademik kurumu olan İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ PolReC) tarafından herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikte, 3 yaşından itibaren herkes için çeşitli etkinlikler yer alacak. Küresel iklim değişikliğinden penguenlere, bilimden hukuka kadar merak edilen her konuda bilgilerin aktarılacağı bu etkinlik, tüm katılımcılar için eğitici bir nitelik taşıyacak.


Eğlencenin yanı sıra farkındalık yaratacak olan etkinlik programında, 10.30-12.00 saatleri arasında anaokulu grubu ve ilkokul grubu çocuklarına Antarktika hakkında bilgi verilecek ve onların ilgisini çekecek kitap okuma, boyama, penguen maske yapımı etkinlikleri yapılacaktır. Ortaokul grubuna 13.00-14.30 saatleri arasında Kutup bölgeleri ve iklim değişikliği hakkında bilgi verilecek, belgesel gösterimi yapılacak.


İTÜ PolReC Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy: “Yerleşik insan nüfusunun bulunmadığı Antarktika, insanların ürettikleri kirleticilerden etkilenmekte, küresel iklim değişikliği birçok canlının yaşam alanlarını yok etmekte. Toplumun bilinçlendirilmesi, çocuklarımızın eğitilmesinden geçiyor. İşte bu sebeple çocuklarımızda farkındalık yaratarak hem dünyamızı kurtarmak hem de geleceğin bilim insanlarına, yöneticilerine, mühendislerine şimdiden duyarlılık kazandırmak istiyoruz.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri