Antalya’dan sektöre önemli mesajlar verildi!

23 Ocak 2018 Salı

Bu yıl 25’incisi düzenlenen ve gıda sektörünün uluslararası buluşma merkezi olarak kabul edilen ANFAŞ Food Product Fuarı 17-20 Ocak tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti

antalyadan-sektore-onemli-mesajlar-verildi

Fuar kapsamında ANFAŞ ile Lezzet Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Türk Gıda ve Gastronomi Lobiciliği’nin yurt içi ve yurt dışı yapılanmasına yönelik 18 Ocak'ta gerçekleştirilen ilk toplantıda sektörün önde gelen temsilcileri bir araya geldi.

 

Moderatörlüğünü Lezzet Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı ve Milliyet&TLH Lezzet Gazetesi Yayın Yönetmeni Vasfi Pakman’ın yürüttüğü ve Türk perakende sektörünün önemli uluslararası temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, ulusal ve uluslararası pek çok markanın mağaza ve market ekipmanları, raf sistemleri ve mağaza tasarımlarında imzası bulunan ÜÇGE AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Arasda konuşmacı olarak yer aldı.

 

Sektörün önemli temsilcilerine seslenen Aras, konuşmasında, meslek hayatına başladığı 1970’lerde Türkiye’de market sektörünün hiç olmadığı ve pazarın küçük bakkallar ölçeğinden bu günlere geldiğinin altını çizdi ve sektördeki ulusal ve uluslararası düzeydeki gelişmelere değindi.

 

Perakende sektöründe üretime geçtiği ilk yıllardan bu yana yenilikçi bir bakış açısıyla faaliyetlerini sürdürme çabasını gösterdiğini ifade eden Aras, günümüzde ÜÇGE’nin geniş bir Ar-Ge ekibi ile çalışmalarına yön verdiği ve bu çabanın sonucunda da ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok dünya markasına hizmet veren, geliştirdiği tasarımları uluslararası düzeyde tasarım ödülleri ile takdir edilen bir isim haline geldiğinin belirtti. Ayrıca bu yaklaşımla ÜÇGE grup şirketlerinden ÜÇGE DRS (Depo Raf Sistemleri) ekibinin Türkiye’nin en büyük ve en yüksek otomatik depolama sistemine imzasını attığının da altını çizdi.

 

Bugün gelinen noktada ÜÇGE’nin üretiminin yüzde 20’sini ulusal, yüzde 80’inin de Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyaya ihraç eden bir firma olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

 

ÜÇGE’nin ana faaliyet alanlarından biri olan süpermarketler ile ilgili müşteri davranış ve eğilimlerinden de söz eden Aras, mağazacılıkta yenilikçi bakış açısı ile müşterilere farklı deneyimler sunan bir atmosfer yaratılması  gereğinin önemini vurguladı.  Aras, ÜÇGE tarafından mağazacılıkta fark yaratan en yeni projelere de değinerek konuşmasını tamamladı.

 

Gökçin Aras, toplantının ardından fuarda,TPF Başkanı Mustafa Altunbilek ve bölgelerinde marka haline gelen zincir market temsilcileriyle bir araya geldi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri