Antalya Expo Center’da “eş zamanlı” rekor

23 Ocak 2018 Salı

29’uncu Hotel Equipment ve 25’inci Food Product’ta ziyaretçi rekoru kırıldı. Uluslararası 43 bin 523 profesyonel ziyaretçi ağırlandı. Ziyaretçi sayısının bu yıl rekor olduğunu ifade eden ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, katılımcılara 2019 çağrısı yaptı

antalya-expo-centerda-es-zamanli-rekor

ANFAŞ tarafından organize edilen, alanında Türkiye’nin en kapsamlı fuarları olan 29’uncu Hotel Equipment ve 25’inci Food Product fuarı, 17-20 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi.

Fuar sonunda hayata geçirdiği ticaret hacmiyle Antalya ve Türkiye ekonomisine artı değer sağlayan dev organizasyon;  konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektöründen toplam 410 katılımcıdan 3 bin 500 markayı bir araya getirdi. Fuar boyunca yeni iş bağlantıları gerçekleştiren firmalar, yeni ve inovatif ürünlerini sergileme fırsatı yakaladı.       


günde yurt içi ve yurt dışından 53 bin 523 ziyaretçi

29’uncu Hotel Equipment ve 25’inci Food Product; ANFAŞ’ın Türkiye ve hedef ülkelerde yürütmüş olduğu ziyaretçi çalışmaları sonucu 4 günde, yurt içi ve yurt dışından toplam 43 bin 523 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Fuara otel yatırımcıları, otel yöneticileri, satın almacılar,  spa merkezleri, iç mimarlar, müteahhitler, kamu yetkilileri, şef ve aşçılar, zincir market yetkilileri, kafe ve restoran sahipleri, gıda toptancıları, perakendeciler, öğretmen evleri, polis evleri, resmi kurum ve sosyal tesis işletmelerinden yoğun ilgi gösterdi.


Sektörün dünyaya açılan kapısı

Ekonomi Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ve ANFAŞ’ın iş birliktelikleri aracılığıyla Azerbaycan, Almanya, Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan,  Cezayir, Çin, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kosova, Libya,  Lübnan, Malta, Mısır, Moldova, Sırbistan,  Suudi Arabistan, Tunus ve Ürdün olmak üzere 27 ülkeden fuara getirilen alım heyetleri katılımcılarla bir araya geldi. Fuar boyunca organize edilen B2B görüşmeleri, toplu sunumlar ve fuar görüşmeleri sonucu binin üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirildi.  Görüşmeler aracılığıyla, uluslararası iş bağlantıları gerçekleştiren sektörün dev firmaları, yurt dışında yeni bayilik sözleşmeleri imzalarken; küçük ve orta ölçekli katılımcılar ise ürünlerini dünya pazarına açma fırsatı yakaladı.


Tasarım ve gastronomi şovları

Katılımcı ve ziyaretçiler, fuar alanı içerisinde düzenlenen etkinlik programlarında bir araya geldi. 29’uncu Hotel Equipment kapsamında bu yıl retro temasıyla gerçekleştirilen Hotel Design Show’da, iç mimar grupları anahtar teslim oda tasarımlarını otel yatırımcılarıyla buluştururken;  HOTED tarafından düzenlenen 6’ncı Housekeeping Yarışmaları’nda eğlenceli dakikalar yaşandı. 

25’inci Food Product alanında ise Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği’ne bağlı şefler, Gelenekten Geleceğe Anadolu Yemekleri Yarışması’nda, yarışma ve şovlar gerçekleştirdi.


“Eş zamanlı” rekor

29’uncu Hotel Equipment ve 25’inci Food Product hakkında değerlendirmede bulunan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı: “Bu yıl, sektörün talebi doğrultusunda fuarlarımızın eş zamanlı düzenlenme kararının meyvelerini, hep birlikte topladık. Hem katılımcılarımızdan hem de ziyaretçilerimizden yoğun bir ilgi gördük. Yüzde 40 oranında bir büyümeyle 410 katılımcımız, fuar alanının tamamını doldururken; yurt içi ve yurt dışından fuarımızı ziyaret eden 43 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyle rekor ziyaretçi rakamına ulaştık. Bu yıl yakaladığımız ivmeyi, 2019 yılında da tüm paydaşlarımızın desteğiyle sürdüreceğiz.  Gelecek yıl da Ocak ayında eş zamanlı kapılarını açacak organizasyon için katılımcılarımızı şimdiden fuarda yerini almaya davet ediyorum.” dedi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri