Anneler Günü’nde M1 Adana “Senin İçin” etkinlikler düzenledi

M1 Adana AVM, dünden bugüne hayata geçirdiği sayısız organizasyon ve etkinlikle bölgenin sosyal yaşamına bu yıl da Ramazan ayı boyunca renk katmaya devam ediyor

Anneler Günü’nde M1 Adana “Senin İçin” etkinlikler düzenledi

Nisan ayında başlayan ve Ramazan ayı boyunca düzenlenecek olan “Senin İçin” konseptindeki etkinlikler içerisinde Anneler Günü için özel düzenlenen Çocuk, Spor, Sağlık Festivali anneler ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

 Alanında uzman anne ve çocukları ilgilendiren 8 farklı konuda seminer, oyun alanları, ücretsiz spor aktiviteleri ve sürpriz hediyeler ile dolu zumba, ritim, cross fit dans etkinlikleriyle anneler günü M1 AVM’de kutlandı.

 

Gün boyu süren etkinliklerde; çocuk gelişiminde anne ve yoganın önemi büyük ilgi gördü. Çocuk, Spor, Sağlık Festivali Yoga Eğitmeni Zeynep Gözübüyük ile gerçekleşen etkinlikte Anne-bebek yogası M1 Adana AVM yeni koridor alanında gerçekleşti. Katılımcı annelere uygulamalı olarak anne-bebek yogasının çocuk gelişimdeki etkilerini anlatan Gözübüyük, bebeklerin gelişimi için yoganın önemini katılımcılara ifade etti. Çocuklarda İlkyardım, obezite ve sağlıklı beslenme yanında çocuklara sınır koyma bebek gelişimde 0-12 aylık bebeklerde sıkça rastlanan “bebek boğulması” konusunda anneleri bilgilendirdi. Bebeklerin gelişiminde annelerin dikkat etmesi gereken konularda Adana Acıbadem Eğitim-gelişim hemşiresi Tuğba Sengin Göçerdir anne ve bebek katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ebeveynler bilgilendirildi.

 

Adana Acıbadem hastanesi diyetisyenlerinden Çisem Gündüz Gizir çocuklarda sağlıklı beslenme ve obezite konulu seminerinde çocuklarda beslenme alışkanlıkları ve beslenmenin çocuk gelişiminde önemini vurgulayarak anneleri doğru beslenme konusunda bilgilendirdi.

 

Uzman psikolog Ayşe Bayram sunumunda gerçekleşen seminerde, çocuk gelişiminde ebeveynlerin çocuklar ile iletişiminde çocuğun gelişimi için ebeveynler ile kurulması gereken iletişiminin önemini ve ebeveynlerin çocuklara sınır koyma konusunda dikkat etmesi gereken iletişim biçimleri hakkında bilgi verildi.

 

Anneler Günü’nde gün boyu Zumba… 

M1 Adana AVM’de  gerçekleşen etkinliklerde gün boyu, her saat başı uzman eğitmenler ile birlikle çocukların yoğun katılımı ile Zumba, ritim, cross fit dans etkinlikleri gerçekleşti.  Çocuklar gün boyu süren etkinlikle hem spor yaptılar hem de eğlendi.

 

Adana’da çocuk olmak! 

Çocuk öyküleri yazarı Deniz Işık ile gerçekleşen “Adana’da Çocuk olmak” konulu kitap dinletisi çocuklardan büyük ilgi gördü. M1 Adana yiyecek meydanında gerçekleşen etkinlikte katılımcılar ve çocuklar çok farklı bir deneyim yaşadılar. Müzik ve yüz boyama faaliyetlerinin de yer aldığı etkinlikte çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.