ANKAmall’da dans seçmelerine rekor başvuru

19-24 Eylül günleri arasında yapılan ve Dünya Dans Merkezi ile ANKAmall işbirliğinde gerçekleştirilen dans seçmeleri rekor başvuru ile tamamlandı

ANKAmall’da dans seçmelerine rekor başvuru

2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Dünya Dans Merkezi bünyesinde yeni açılacak olan Klasik Bale Sınıfı ve çeşitli kategoriler için yetenek taraması sona erdi. 19-24 Eylül günleri arasında ANKAmall'daki standa yapılan yoğun başvurunun ardından yapılan yetenek sınavıyla çok sayıda çocuk ve genç eğitim almaya hak kazandı.


Sanata yeni yetenekler kazandırılması amacıyla yapılan taramalar, Devlet Opera ve Balesi Baş Dansçısı Bahri Gürcan, Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçıları ve fizyoterapistler eşliğinde gerçekleştirildi. 15 kişinin yer aldığı seçici ekip, küçük yetenekleri çeşitli testlerden geçirdi. Yetenek taraması yanı sıra aileler bilgilendirilerek duruş bozukluğu olan çocuklar doktor kontrolüne yönlendirildi.


ANKAmall’un genç yeteneklere ulaşmak için önemli bir aracı olduğunu dile getiren Devlet Opera ve Balesi Baş Dansçısı Bahri Gürcan şunları söyledi: “Çocuklarımızın doğru yaşta doğru alanlara yönlendirilmesi büyük önem taşıyor. Türkiye’de bu konuda biraz geç kalınıyor. Beklediğimizin çok üstünde başvuru ile karşılaştık hatta taramaların bir kısmını da 2 Ekim’de yapacağız. Başvuru aldığımız seçmeler boyunca çok sayıda çocuğa ulaşma imkânı bulduk. ANKAmall, sanata ve sanatçıya verdiği destekle çocuklara, gençlere yeni fırsatlar sunuyor. Tanıtım, eğitim ve yeni yeteneklere ulaşmak açısından büyük destekçimiz. Eğitim hakkı kazanan çocuklarımız da uzman eğitimcilerimizden aldıkları eğitimlerin ardından birer sanatçı olma yolundaki ilk adımlarını atacaklar. Önümüzdeki dönemlerde de ANKAmall ile sanatsal işbirliğimiz devam edecek.”