ANKAmall’da çocuk atölyeleri sürüyor

ANKAmall’da çocuk atölyeleri sürüyor

Anne babalar alışveriş yaparken çocuklar için hem sosyalleştiren, hem geliştiren atölyeler farklı seçeneklerle ANKAmall’da. Pasta ve kurabiyenin yapılacağı mutfak atölyesi, minik ustaların maharetlerini gösterecekleri inşaat atölyesi, çevreye duyarlılığı artıran geri dönüşüm atölyesi gibi etkinlikler okullar açılana kadar devam edecek ve isteyen tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

 

Çocuklar gerçek hamurla tanışacak
4 yaş üstü çocuklar, oyun hamuru yerine gerçek hamurla tanışıyor. Çeşitli kalıpları ve kendileri için özel hazırlanan minik oklavaları ile yaptıkları kek ve kurabiyeleri diledikleri gibi şekillendiriyorlar. Rengârenk malzemelerle süsledikleri kurabiyeler pişirildikten sonra da afiyetle yeniliyor.

 

Minik inşaat ustaları iş başında
Sadece erkek değil, kız çocuklarının da ilgi gösterdiği inşaat atölyesine 6 yaş üzeri çocuklar katılabiliyor. İş kıyafetlerini giyen, baretlerini takan minik ustalar çivi çakmayı, harç karmayı, duvar örmeyi öğreniyor. Küçük testere kullanarak tahtaları kesen küçükler el becerilerini de geliştiriyor.

 

Çevreye duyarlılık ve tüketim bilinci için geri dönüşüm atölyeleri
Çocuklar keçe, kağıt, tuvalet kağıdı rulosu ve pet şişe gibi materyaller kullanarak tüketim bilinci ediniyor. Terlik süsleme, yastık ve çanta yapma gibi etkinliklerle hem el becerilerini geliştiriyor, hem de kaliteli vakit geçirebiliyor.

Çocuklar için aralıksız etkinlikler düzenleyen ANKAmall, onların dolu dolu bir tatil geçirmelerini sağlarken tüm etkinliklerin eğitici olmasına da özen gösteriyor. Yakın yaş grubundaki çocuklar birbiriyle kaynaşıp sosyalleşirken diğer yandan hem eğitici hem de yaratıcı aktiviteler gerçekleştiriyorlar. İletişim kurma, uyum becerileri, aileden bağımsız hareket yeteneği kazanma gibi çok yönlü gelişime de katkı sunan atölyeler hem eğitiyor, hem de eğlendiriyor. Çocuk gelişimi, sınıf öğretmenliği ve inşaat mühendisliği eğitimi almış profesyoneller eşliğinde sürdürülen atölyeler 13 Eylül’e kadar devam edecek.