Anatolium’da El Yapımı Enstrüman Sergisi

El yapımı keman, santur, tambur, lavta, ud, viyola, klasik ve Karadeniz kemençelerinin yer aldığı sergi Anatolium Alışveriş Merkezi’nde

Anatolium’da El Yapımı Enstrüman Sergisi

MallExpert tarafından yönetilen Anatolium Alışveriş Merkezi, sanatçı Cüneyt Volkan Özkazanç’a ait el yapımı enstrümanlardan oluşan özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bugün (20 Ağustos) Anatolium Alışveriş Merkezi 1’inci katta açılan sergi 30 Ağustos’ta sona eriyor.

Cüneyt Volkan Özkazanç’ı tanıyalım
Sanatçı bir ailenin çocuğu olması nedeniyle kendisi de sanata yönelen C. Volkan Özkazanç, ortaokul çağlarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası concertmaster’ı Cemil Günçer’den keman dersleri alarak sanat yaşamına ilk adımlarını attı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Enstrüman Yapım Bölümü’nden mezun olan Cüneyt Volkan Özkazanç, 2004 yılında Türkiye’nin ilk Keman Yapım workshop’u, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında Stradivarius Enstitüsü Hocalarından Prof. Stefano CONIA (Master Violin Maker) tarafından yönetilen Keman Yapımında Yeni Teknikler Ve Cilalama Yöntemleri ile ilgili workshop’a katıldı. Bu çalışmada Stradivarius kemanının teknik, akustik ve estetik özellikleri ile ayrıca keman yapımı restorasyon ve cila teknikleri üzerinde bilgiler edinerek kendini geliştiren sanatçı bunları çalışmalarına yansıttı. Bu güne kadar yaptığı enstrümanlarda ve restorasyonlarda daima araştırıcı olan sanatçı yeni teknikler üzerinde çalışmalarına Ankara’da açmış olduğu atölyesinde devam etmekte.