Anatolium Ankara’da dinozorlar zamanına dönüş

01 Kasım 2012 Perşembe

Anatolium Ankara, dinozorlar zamanının bire bir yaşatıldığı renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 5-12 yaş arası çocukların katılacağı “Kids’ Dino Dig’’ ile 150 milyon yıllık fosiller gün ışığına çıkarılacak. Etkinlik, . 2 – 25 Kasım günleri arasında gerçekleştirilecek

anatolium-ankarada-dinozorlar-zamanina-donus

Çocuklara tarihi ve bilimi sevdirmeyi hedefleyen bu renkli etkinlikte çocuklar, Dinozorlar Zamanı hakkında temel bilgilere sahip olurken, Kids’ Dino Dig Kazı Ekibi’nin bir üyesi olmanın keyfini yaşayacaklar. 2 – 25 Kasım günleri arasında gerçekleştirilecek ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte özel ekipmanlarla yapılacak unutulmaz bir kazı macerası, dev T-rex iskeleti, belgesel izleme, oyun ve sergi alanları bulunacak.

Özel kıyafetleri, güvenlik ekipmanları ve kazı araçları ile tam donanımlı hale getirilen minik bilim adamları kendilerini gerçek bir tarihi alanda hissedecekler. Saha çalışmasında bir fosili çıkarmanın ne kadar titiz bir çalışma gerektirdiğini öğrenirken, ekip liderlerinden Mezozoik Zaman ve bu zamanda yüzlerce milyon yıl hüküm süren dinozorlar hakkında temel bilgileri edinecekler.

Daha önce çıkarılmış dinozor fosilleri ve dev iskelet replikalarının yer aldığı sergiyi gezme fırsatı da bulacak olan çocuklar, National Geographic’in sunduğu dinozor belgesellerini ve Dinozorlar Çağı sunumu ile 250 milyon yıl öncesine bir zaman yolculuğu yapacaklar.

Çocukların eğlenceli saatler geçireceği etkinlikte daha küçük yaştaki ziyaretçiler için de oyun alanları yer alacak. Etkinlik çalışmalarını başarıyla tamamlayan çocuklar, kazı ekibi tarafından ‘Dinozor Uzmanı’ sertifikası ile ödüllendirilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri