Anadolu Medeniyetleri defilesi ilk kez Deposite’de

Deposite Outlet, yarın saat 15.00’te gerçekleştireceği “Anadolu Medeniyetleri” defilesi ile ziyaretçilerini geçmişe doğru büyülü bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. İstanbul Beylerbeyi Sabancı Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü tarafından Örme-Giysi projesi olarak hazırlanan kıyafetler, ilk defa Deposite Outlet’te sergilenecek

Anadolu Medeniyetleri defilesi ilk kez Deposite’de

Sunuculuğunu İpek Tanrıyar’ın yapacağı defilede, Ece Gürsel, Şenay Akay ve Irmak Atuk gibi ünlü mankenler, unutulmaya yüz tutmuş eski Anadolu kültürünü anlatan bu kıyafetleri sergileyecek. Ayrıca defilede sergilenen kıyafetlerin de yer alacağı el sanatları sergisi, Deposite Sanat Merkezi’nde 17-30 Kasım günleri arasında gezilebilecek.

İstanbul Beylerbeyi Sabancı Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nün hazırladığı geleneksel ama yenilikçi tarzda ve Örme-Giysi Projesi’nin bir ayağını oluşturan “Anadolu Medeniyetleri” defilesi Deposite Outlet Merkezi’nde yarın (17 Kasım) saat 15.00’te sergilenecek. Unutulmaya yüz tutmuş eski Anadolu kültürünü anlatan ve ilk defa Deposite Outlet’te sergilenecek olan defilede yer alan kıyafetlerin tümü örme kumaştan oluşuyor.

Eski uygarlıklardaki kıyafet dokularının, örgü kumaşların dokularıyla örtüşmesinden yola çıkılarak özel olarak hazırlanan bu kıyafetler İpek Tanrıyar’ın sunuculuğunda ve Ece Gürsel, Şenay Akay, Irmak Atuk gibi ünlü mankenlerin katılımıyla Deposite Outlet’in podyumunda can bulacak. Defilede sergilenen kıyafetlerin de yer alacağı el sanatları sergisi de Deposite Outlet Sanat Merkezi’nde 17-30 Kasım günleri arasında gezilebilecek.