Anadolia, ilk konsept mağazasını Kozyatağı’nda açıyor

Geçmişin birikimini günümüzün bereketiyle buluşturan Anadolia, yüzyıllara yayılan Anadolu mirasını günümüze taşıyacak konsept mağazasını 29 Ekim Cuma günü Kozyatağı’nda açıyor.

Anadolia, ilk konsept mağazasını Kozyatağı’nda açıyor

Anadolu kültürünü mağaza deneyimi ile buluşturan Anadolia; tarihi, sanatı ve teknolojiyi birleştirerek özel tasarımlarla kültürel mirasımızı günümüze taşıyor. Anadolia’nın Kozyatağı’nda açılacak olan 3000 m² alan üzerine kurulu 5 katlı mağazasında; Anadolu’nun geleneksel desenleri, modern çizgilerle buluşarak çağlara uzanan bu büyük kültürel miras, kişiye özel lisans uygulaması ile sanat ürünleri, dekoratif ürünler, ev dekorasyon ürünleri gibi pek çok kategoride yaşamınızın bir parçası oluyor.

Anadolia’nın Genel Müdürü Nazan Dikmen Ölçer “İlk konsept mağazamızı Kozyatağı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda büyük bir mutlulukla açıyoruz. Anadolia ile çağlar boyunca birçok uygarlığa öncülük etmiş Anadolu’nun zengin medeniyet tarihi gözler önüne seriliyor. Mirasımızı canlı tutmak, bu mirastaki hayatı her zaman yaşanır kılmak için somut ve somut olmayan kültürel ögelerimiz, coğrafi zenginliğimiz ile Anadolia’da misafirlerimizle buluşuyor. Türkiye’nin 7 bölgesinin lezzetlerine de ulaşabileceğiniz restaurantımızla, Edirne’den Van’a, Rize’den Hatay’a Anadolu’nun dört bir yanında üretilen ürünleri perakende satış bölümümüz ile ziyaretçilerimize sunacağız” dedi.

Türkiye’nin 7 Bölgesinin Lezzetleri Anadolia Restaurant’ta

Edirne’den Van’a, Rize’den Hatay’a Anadolu’nun dört bir yanında gelişen damak tadı, lezzetin kültürel birikimi de Anadolia’da buluşuyor. Yemek yemenin artık karın doyurmanın ötesinde farklı kültürleri deneyimleme ve keyif aracı olmasıyla birlikte misafirler, mağazada yer alan konsept restaurantta, Anadolu’nun her bölgesine ait özel lezzetlerini deneyimleyebilecek.

Yeni Hediye Konsepti: Yöresel, Doğal Köy Ürünleri

Yerli ve milli üretim gücüne sahip olan Anadolia, yerli üreticiyi destekleyerek perakende satış bölümü ile de Kozyatağı’ndaki konsept mağazasında Türkiye’nin her yerinde özel üretilen ürünlerini Anadolia etiketiyle ziyaretçilerine sunuyor.

Baklagillerden yöresel peynir çeşitlerine, coğrafi işaretli baharatlardan özel sıkım zeytinyağlarına, taze fırın ürünlerinden birçok farklı doğal ürünlere kadar Anadolu’nun yok olmaya yüz tutan çeşitli lezzetlerini tüketicinin beğenisine sunuyor. Tamamen yöresinde yetişen ürünlerden hazırlanan yöresel ballar, katkısız doğal reçeller, coğrafi işaretli baharatlar, farklı bölgelere ait zeytinyağları, çifte kavrulmuş Türk kahvesi ve lokum gibi ürünler şık paketler halinde ve hediyelik olarak raflarda sunulacağı bir konseptle tüketiciye ulaştırılıyor. 

Geçmişin birikimi günümüzün bereketiyle Anadolia’da hayat buluyor!

Anadolia, 18 Milyon TL yatırım ile 3000 m² alan üzerine kurulan ve 29 Ekim 2021 Cuma günü  Kozyatağı E-5 üzerindeki açılacak konsept mağazasıyla Anadolu Kültür ve Medeniyetine ait lisanslı hediyelik ürünleri, tekstil ürünlerini, cam ürünlerini, hobi ürünlerini ve yöresel gıda ürünlerini müşterileriyle buluşturacak.