Amazon.de mobil uygulaması artık Türkçe

Amazon’u Türkçe kullanmayı tercih eden herkes, artık Amazon.de’nin mobil alışveriş uygulamasını da Türkçe olarak kullanabilecek. Uygulamada; sipariş ve kargo bilgilerinin yanı sıra uygulamanın gezinti menüsü, yardım sayfaları ve milyonlarca ürün adına da Türkçe olarak ulaşılabilecek

Amazon.de mobil uygulaması artık Türkçe

Amazon.de’nin mobil alışveriş uygulaması artık Türkçe olarak da hizmet veriyor. Kullanıcıların Amazon uygulamasını uygulama mağazalarından indirdikten ve mobil cihazlarından mevcut Amazon hesaplarına giriş yaptıktan sonra, uygulamanın dilini değiştirmek için uygulama ekranının sol üst köşesinde bulunan “Ana Menü” alanına dokunarak menüye ulaşmaları, sonrasında ise “Ayarlar” menüsünde bulunan “Ülke ve Dil” seçeneklerine dokunarak alışveriş yapmak istedikleri ülkenin sitesini ve desteklenen diller arasından kullanmak istedikleri dili seçmeleri yeterli olacak.

 

Türkçe dil seçeneği; masaüstü tarayıcılar, cep telefonları ve tabletlerde destekleniyor. Tercih edilen dil seçeneği, müşteri profilinde saklanabilir ve müşterilerin siteyi veya uygulamayı her kullandıklarında dil tercihlerini yeniden değiştirmeleri gerekmeyecek.

 

Kaynak: www.sozcu.com.tr