Amazon ve Microsoft el sıkıştı!

06 Eylül 2017 Çarşamba

Dünya devleri Amazon ve Microsoft yaptıkları yeni anlaşma ile yapay zeka sesli asistanları Alexa ve Cortana’yı birbirleri ile entegre hale getirecek

amazon-ve-microsoft-el-sikisti

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Amazon’un ilk olarak Kasım 2014’te tanıttığı sesli asistanı Alexa ve Microsoft’un Mayıs 2015’te tanıttığı sesli asistanı Cortana devlerin yaptığı işbirliği ile birbirleriyle entegre hale geliyor. İki devin yaptığı anlaşma, iki sesli asistanın birbirleri ile konuşabilmesi sağlayacak. Bu sayede, Alexa ve Cortana birbirlerini aktive edebilme özelliğine sahip olacak.

 

Amazon müşterileri Cortana’nın bazı gelişmiş özelliklerine (çalışma takvimi gibi) ulaşmak için Alexa’yı kullanırken; Microsoft kullanıcıları ise Alexa sayesinde sipariş verebilmek veya akıllı ev aletlerini kullanabilmek için Cortana’yı kullanabilecek.

 

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı basın açıklamasında konuyla ilgili olarak: “Cortana'nın müşterilerimiz için her yerde ve herhangi bir cihazda bulunabilmesi bizim için kilit öncelikler arasındadır.” dedi.

 

Bu haber, Luke Graham’ın www.cnbc.com’daki 30.08.2017 tarihli haberinden alıntıdır.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri