Alman ANUGA fuarında bir Türk şalgamı

Gıda endüstrisinin yenilikçi fikirlerin ve ürünlerin yer aldığı Dünyanın en kapsamlı fuarlarından biri olan Almanya Anuga Gıda Fuarın'da Türk şalgamı gıda profesyonelleri ile buluşuyor.

Alman ANUGA fuarında bir Türk şalgamı

30 ‘u aşkın ülkeye  ihracat yapan Kilikya Şalgam  5-9 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’nın  Köln şehrinde düzenlenecek  ANUGA  2019 Gıda Ürünleri ve Gıda Teknolojileri  Fuarı’nda tüm dünyadan gelecek gıda profesyonelleri ile buluşarak Adana’nın sevilen lezzeti Şalgam içeceği ile fuara lezzet katacak.  


Şalgamın  muhteşem lezzetinin yanı sıra sağlıklı bir içecek olması özelliği ile dünya genelinde kabul görerek , pazar payını her geçen gün artırıyor.


Kilikya Şalgam , 2 yılda bir gerçekleştirilen fuara bir kez daha katılarak   kendi ürünlerini tanıtmanın yanında ülke gıda sektörü imajına da önemli katkılar sağlayıp, bu fuar vesilesi ile hem dünya çapında Türk Malı imajını güçlendirme hem de marka bilinirliğini arttırma fırsatı elde edecek . Kilikya , 11 Hall B-14  numaralı stantta da  yerini  alarak  fuar süresince  ürün yelpazesinde bulunan Şalgam , Organik şalgam , Special şalgam  çeşitlerine ek olarak Limonata,  Ice tea,  Limon Sosu, Üzüm Sirkesi, Elma Sirkesi, Balsamik Sirke, Nar Sirkesi, Beyaz Sirke , Turşukur, %100 Doğal Nar Ekşisi, Nar Ekşili Sos, Acı Biber Sosu , Sirke Sosu, Soya Sosu  100’ e yakın ürünü sergileyerek , Şalgam içeceğinin tanıtımını ve tadımını gerçekleştirecek.


Kilikya Şalgam , 2007 yılından itibaren  Adana Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında 16.000 m2  açık alan , 7.500 m2 kapalı alan üzerinde aylık 3 milyon litre  üretim kapasitesi ile faaliyetine devam etmektedir.

 

Şalgam üretiminde liderlik yolunda ilerleyen, sos ve içecek sektörünün önde gelen üreticilerinden olan Kilikya Şalgam üretim kapasitesi, tesisleri ve ihracat potansiyeli ile Türkiye’de önemli şirketler arasında yer almaktadır.

 

Yıllık 36 milyon litre üretim kapasitesine sahip olan Kilikya Şalgam Türkiye ‘de 9 bölge Müdürlüğü ile yaygın dağıtım ağı , ulusal ve yerel marketlerde bulunurluğu ile Türkiye pazarının %95 ‘ine hizmet vermektedir.  Avrupa, Amerika, Rusya, Uzakdoğu gibi 30 ‘ u aşkın dünya ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.

 

Kilikya Şalgam , yüksek kalite standartları , müşteri  memnuniyeti, pazardaki lider konumu, inovatif bakış açısı, teknolojik altyapısı, Ar-Ge yatırımları ile Türkiye'ye ve dünyaya üstün kaliteli ve güvenli ürünler sunarken , şalgamda vazgeçilmez bir içecek alışkanlığı yaratmaya devam etmekte.