Akmina sodyum değeriyle farkını ortaya koyuyor

12 Temmuz 2019 Cuma

Danone Su Türkiye Pazarlama Direktörü Gökçe Kunt Akmina’nın sodyum oranının piyasadaki maden sularının sodyum oranına nazaran yaklaşık 35 kat daha az olduğunu ve bu yönü ile de düşük sodyum oranına sahip maden suyu olarak öne çıktığını kaydetti. Hayat Su Kıdemli Marka Müdürü Selcen Tokgöz ise Mayıs 2019’da gerçekleştirilen IPSOS Diyetisyen Araştırması’na göre, diyetisyenlerin büyük çoğunluğunun düşük sodyum oranı sebebiyle, sağlıklı içecek arayışındaki danışanlarına Akmina’yı önerdiğini söyledi

akmina-sodyum-degeriyle-farkini-ortaya-koyuyor

Dengeli ve eşsiz içeriğiyle Akmina Maden Suyu, hem sağlıklı içecek arayanların hem de vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri doğal yollarla karşılamak isteyenlerin tercihi olmayı sürdürüyor. Bağımsız araştırma şirketi IPSOS tarafından Mayıs 2019’da yapılan Diyetisyen Araştırması’na göre, diyetisyenler ürün içeriği hakkında bilgi verilmeden sorulduğunda Akmina Maden Suyu’nu düşük oranda öneriyor. Ancak ürün bileşenleri ve içerikleri gösterildikten sonra ise diyetisyenlerin büyük çoğunluğu sağlıklı içecek arayışında olanlara piyasadaki diğer maden sularına göre daha düşük sodyum oranına sahip Akmina’yı tavsiye ediyor.

 

“Akmina diyetisyenler arasında düşük sodyum oranıyla öne çıkıyor”

Hem sağlıklı hem doğal bir içecek olan maden suyunun içeriğindeki kalsiyum, magnezyum, potasyum ve sodyum gibi minerallerin vücut fonksiyonlarının görevlerini yerine getirmesinde önemli rol oynadığına dikkat çeken Danone Su Türkiye Pazarlama Direktörü Gökçe Kunt da: “Tuz, beslenmede kısıtlanması gereken öğeler arasında yer alıyor. Dünya Sağlık Örgütü günlük en fazla 6 gram tuz tüketilmesini tavsiye ediyor. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın araştırmasına göre Türkiye’de tuz alımı günlük 15 gramı buluyor, yani yeterli miktarın 2 katından fazla. Diğer katı gıdalardan alınan ve yemeklere eklenen tuz da dikkate alındığında sağlık profesyonelleri sodyum içeriği düşük olan maden sularını, halk sağlığı açısından öneriyor. Günlük 1 bardak maden suyu tükettiğimizi varsayarsak, Akmina’nın günlük tuz alımımıza olan katkısı piyasada satılan diğer maden sularına göre yaklaşık 35 kat daha az. İşte Bu özelliği sayesinde Akmina dengeli mineral yapısının yanı sıra düşük sodyum oranıyla da diyetisyenlerin önerdiği maden sularının en başında yer alıyor.” dedi.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Hayat Su Kıdemli Marka Müdürü Selcen Tokgöz ise IPSOS Diyetisyen Araştırması’na göre, hem doğal hem faydalı içeriğe sahip Akmina’nın, piyasadaki diğer maden sularına göre daha düşük sodyum oranına sahip olduğunu söyledi. Bu özelliği nedeniyle diyetisyenler tarafından marka farkındalığının yüksek olduğuna işaret eden Tokgöz: “Mayıs 2019’da gerçekleştirilen araştırmaya göre, diyetisyenler danışanlarına en çok, düşük sodyum oranına sahip Akmina Maden Suyu’nu öneriyor. Sağlıklı içecek tüketmek isteyenler, 1999 yılından bu yana Bolu’daki tesislerimizde kaynağından şişelenen Akmina Maden Suyu’nu, tereddüt etmeden tercih edebilir.” şeklinde konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri