Perakende PageSkin

Akasya’da ramazan konserleri başlıyor

Anadolu Yakası’nın önemli kültür sanat merkezlerinden biri olan Akasya’nın geleneksel “ramazan konserleri” Itrî&Bach ile başlıyor

Akasya’da ramazan konserleri başlıyor

 

Her yıl ramazan ayında açık havada, Akasya Park sahnesinde gerçekleşen konserlerden ilki 11 Haziran Cumartesi saat 21.30’da Itri & Bach ile gerçekleşecek. Biri Klasik Batı müziğinde diğeri Klasik Türk müziğinde mihenk taşı olmuş iki büyük besteciyi Itrî ve Bach’ı aynı sahnede grup Akasya Park’ta sahne alacak. Projenin temelini UNESCO tarafında Itrî yılı ilan edilen 2012’nin ardından çıkan Itrî & Bach albümü oluşturuyor.


İncesaz grubundan tanıdığımız Murat Aydemir, Türkiye’nin önde gelen duduk sanatçısı Ertan Tekin ve Borusan Quartet’in yıldız isimlerinden çellist Çağ Erçağbu albümde bir araya geldi. Murat Aydemir ve Ertan Tekin’in müzik yönetmenliğini yaptığı albümde, Itrî ve Bach’dan seçilen eserleri kompozitör Salih Kartal trioya uyarladı. Gecenin misafir sanatçısı ise viyolonsel sanatçısı Serdar Mamaç.


Aynı zamanda ramazan ayı boyunca her akşam, iftar öncesi FoodCourt’ta gerçekleşecek geleneksel müzik dinletisi de Akasya misafirlerine özel olarak devam edecek.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin