adL’den “BLACK IS BLACK”

Yenilikçi, güçlü ve stil sahibi marka adL ve başarılı modacı Cengiz Abazoğlu işbirliği dördüncü sezonunda da tüm hızıyla devam ediyor

adL’den “BLACK IS BLACK”

Modanın dünyaya açılan penceresi Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da Karaköy Antrepo’da gerçekleşen adL+Cengiz Abazoğlu “Black is Black” defilesi bütün zarifliğiyle  moda tutkunlarını zaman yolculuğuna çıkardı. 12-16 Mart günleri arasında gerçekleştirilen, Türk moda endüstrisinin buluşma noktası Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da, ünlü tasarımcı Abazoğlu'nun adL için hazırladığı, geçtiğimiz 2,5 yıl boyunca büyük ilgi uyandıran koleksiyonlarının ardından, yeni koleksiyonu "Black is Black" 62 parçadan oluşuyor. Zarafetin ve asaletin başrolü siyah her daim kadını rahat ve şık hissettirecek 1950’ler de hayat buluyor.

Abazoğlu, merakla beklenen koleksiyon ile ilgili, “2013- 2014 sonbahar kış koleksiyonumda zarafetin ve asaletin rengi olarak tanımladığım siyah başrolde. Minimal dokunuşlarla şehirli kadının sabahtan akşama kadar geniş bir yelpazede kendini rahat ve şık hissedeceği koleksiyonumda iki parça kombinler ve 1950’li yılların küçük elbiselerine bir yorum kattım. Transparan detaylar, doğal yünlü dokular, özel üretilmiş  krepler, koleksiyonun genelini oluştururken gizemli bir çekiciliğin görüntüsünü yaratmaya çalıştım. Kokteyl ve uzun gece tasarımlarında kontrollü detaylar, çarpıcı diye tanımlayabileceğim bir görüntüye ulaştı. Beyaz, safran, kırmızı, saks, siyaha eşlik eden diğer renkler oldu. Bu yılda her yıl olduğu gibi çok heyacanlıyım” dedi.

 

Merve Boluğur, “Defilede giydiğim elbiseleri çok beğendim. adL+Cengiz Abazoğlu koleksiyonu benim tarzıma çok yakın, içinde kendimi çok rahat hissediyorum. İlk kez podyumda olmak benim için özel bir anı oldu” diye konuştu.

Yolenthe Cabau “adL+Cengiz Abazoğlu koleksiyonundan giydiğim bütün elbiselere bayıldım, uzun siyah elbiseyi yakında gerçekleşecek Pain&Gain sinema filmimin galasında giyeceğim. Türk insanlarını çok seviyorum. Eğer bir Türk arkadaşın varsa onun ailesiyle de arkadaş oluyorsun bu yüzden çok fazla Türk arkadaşım var. Türk insanı çok sıcakkanlı” dedi.

adL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık; “Bu sefer ki koleksiyonun diğerlerinden daha farklı bir çizgisi  var. Çalışan kadın için tasarlanan parçalarda maskülen, keskin hatlara feminen dokunuşlarla ayrı bir tat verildi. Yünlü maskülen kumaşlarla dantel , tül birlikteliği  kadınların vazgeçilmezi olacak. Kokteyl ve uzun gece elbiseleri ise  adL+Cengiz Abazoğlu koleksiyonunun bağımlı müşterileri için kış sezonu gardırobunun yeni favorileri olacak” şeklinde konuştu.