adL, Batı Avrupa’da ilk mağazasını açtı

adL, Polonya’da Rzeszow şehrinde, dünya markalarının yer aldığı, kentin en gözde alışveriş merkezi Galeria Rzeszow’da ilk mağazasını açtı. adL, 2013’de mağaza sayısını Batı Avrupa’da 8’e çıkarmayı hedefliyor

adL, Batı Avrupa’da ilk mağazasını açtı

Polonya’nın Rzeszow kentinde ve Galeria Rzeszow alışveriş merkezinde 825 metrekare olarak açılan adL mağazası büyük ilgiyle karşılandı. 2013 yılında Varşova, Krakow ve Rzeszow olmak üzere toplam sekiz mağaza açmayı hedefliyor.


adL markasının Polonya’daki distribütörü, “Polonya, gelişmiş ve hemen hemen tüm dünya markalarının olduğu bir pazar. Uzun zamandan beri bu pazarda yeni markaların eksikliği duyulmaya başlandı. AVM yönetimleri ve müşteriler hep ayni markaları görmekten sıkılmışlardı. adL Türkiye pazarından zaten tanıdığım ve uzun zamandan beri başarılı gelişimini izlediğim bir markaydı. Çok iyi karşılayacağından emindim. Polonya’da tüketiciler sadece fiyat odaklı değiller ayni zamanda da tasarım odaklılar. Tasarım onlar için çok önemli adL markası bütünüyle isteklerimizi karşıladı çok memnunuz” dedi.

adL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım  Direktörü Zehra Işık ise şunları söyledi: “Yurt dışında stratejik büyüme hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Galeria RzeszowadL, Batı Avrupa’daki ilk mağazamız. Mağaza açılışımızı henüz duyurmamış olmamıza rağmen, mağazamız inanılmaz ilgi görüyor. Polonya bizim için yepyeni bir pazar ve Polonyalı genç kadınları giydiriyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. 2013 sonuna kadar 8 mağaza daha açmayı planlıyoruz.”