Perakende PageSkin

adidas Originals şehri ele geçiriyor!

“Şehri ele geçirme’’ stratejisi kapsamında Originals markasıyla mağazalaşmaya devam eden adidas, İstanbul’daki üçüncü adidas Originals mağazasını İstinyePark’ta açacak

adidas Originals şehri ele geçiriyor!

Moda tarihine damga vuran adidas tasarımlarını, ikonik özelliklerini koruyarak bugüne taşıyan ve de geleceğe yön veren yeni tasarımlarla trend öncüsü olan adidas Originals, şehre yayılmaya devam ediyor.

 

adidas’ın mirasını ve felsefesini bugüne taşıyan adidas Originals, Palladium ve Nişantaşı mağazasından sonra İstanbul’u ele geçirme stratejisi (Key City Attack) kapsamında, Demsa Group işbirliğiyle İstinyePark’ta da konumlanıyor. Yarın (5 Ağustos) kapılarını açacak ve toplam 85 metrekare alana yayılacak adidas Originals İstinyePark, ikonik markanın tüm koleksiyonları ile günlük yaşam stilinin ruhunu yansıtarak farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Perakende dünyasının önemli global markalarından biri olan adidas’ın Originals markasıyla yapacağı yatırımlara devam edeceklerini söyleyen adidas Kıdemli Pazarlama Direktörü Birim Gönülşen Özyürekli: “İstinyePark bizim için önemli bir lokasyon, modayla ve tasarım dünyasıyla iç içe olacağımız bir satış noktası daha kazanıyoruz. Mağazada adidas Originals ürün gamında olan birçok model, renk  çeşitliliğiyle yer alacak. Originals, adidas’ın sokağı keşfettiği, geçmişten ilham aldığı ve gelecek dönem stratejileri arasında büyük öneme sahip olan bir marka ve mirasından dolayı da ayrıca kıymetli. adidas Originals mağazalarının önümüzdeki ilkbahara kadar 10 adede ulaşmasını hedefliyoruz.” diye konuştu. Genel ciro bazında da adidas Originals modellerinin önemine değinen Özyürekli, şunları söyledi: “adidas Originals’ın ciro üzerindeki önemi ve başarısı yadsınamaz. NMD gibi adidas Originals’ın önemli modellerinde yüzde 70 raf çıkışı gerçekleşiyor.”

 

İlham şehirden geliyor

adidas Originals Nişantaşı, adidas’ın geçtiğimiz sene hayata geçirdiği ve şehrin ruhuna uyum sağlayıp ona ilham vererek şehri ele geçirdiği “Key City Attack” stratejisinin en önemli parçası. İstanbul, her daim yaşayan, moda ve sanat alanında öncü bir şehir olması nedeniyle, geçtiğimiz sene, global düzeyde “Key City” projesine dahil edilen 18 şehirden biri oldu. adidas Originals şehir mağazaları ile de adidas, İstanbul’u sahipleniyor ve harekete geçiriyor.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin