Adidas, “Fabrika Mağazaları”yla ayakkabıyı o an hazırlayacak

18 Ağustos 2015 Salı

Alman spor giyim markası Adidas, önümüzdeki birkaç yıl içinde müşterilerin ayakkabılarını mağazada kendilerinin oluşturabileceği “Fabrika Mağazaları” açmak istiyor

adidas-fabrika-magazalariyla-ayakkabiyi-o-an-hazirlayacak

Perakende.org özel haberi - Çeviri: Oğuzhan Emre Avcı

 

Müşteriye farklı ve özel konseptler sunmayı amaçlayan Alman spor giyim markası Adidas, konseptlerine “Fabrika Mağazaları”yla bir yenisini daha ekliyor. Bu tip mağazaların ilkinin 2 yıl içinde açılması beklenirken bu tip mağazalardaki temel amaç ise müşterilerin ihtiyaçlarına mümkün olan en üst seviyede hitap etmek olacak.

 

İlk ‘Fabrika Mağazası’ 2 Yıl İçinde
Tüm işlem sadece birkaç dakika sürdüğü için müşteriler kendi ayak ölçülerine en uygun ayakkabıyı oluşturduktan hemen sonra alabilecek.

Adidas’ın bu tip mağazalar sayesinde sağlayacağı en büyük avantajsa sadece istenen miktarda ayakkabı yapılacağı için stok sorunlarıyla uğraşmayacak olması. Ancak şirketin Asya’daki büyük üretim tesislerinin yerini bu tip mağazalar almayacak ve tesisler yine üretime devam edecek. Kaldı ki bu tip mağazaların şu anda fabrikalardan gelen ayakkabıların fiyatlarıyla aynı seviyede olup olmayacağı hala belirsizliğini koruyor.

Geçen hafta Adidas, golf bölümünün bir kısmını elden çıkaracağını açıkladı. TaylorMade golf markası 1997 yılında Fransız Salomon’dan satın alınmıştı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri