Adese’den hisse satışlarıyla ilgili çarpıcı açıklama

14 Mart 2013 Perşembe

İttifak Holding, Beeches Finance Corporation ile iştiraki olan Adese’nin yüzde 15,38 oranındaki hissesi için opsiyon sözleşmesi imzaladı. İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila, “İttifak Holding, Adese markası ile perakende sektöründe büyüme kararlılığını sürdürmektedir” dedi

adeseden-hisse-satislariyla-ilgili-carpici-aciklama

İttifak Holding, grup şirketlerinden Seha Yapı ve Selva Gıda’nın mülkiyetinde bulunan ve Adese’nin toplam sermayesinin yüzde 15,38’lik kısmını temsil eden hisse senetlerini yurt dışı kurumsal yatırımcılara doğrudan veya opsiyonlu satışı için Beeches Finance Corporation ile “hisse alım opsiyonu ve hisse ödünç verme sözleşmesi” imzaladı.

İttifak Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna’na bugün yapılan açıklamada, “İttifak Holding A.Ş. İştiraklerinden Selva Gıda San.A.Ş.'nin mülkiyetinde bulunan 3.784.647 adet ve Seha İnş.Müh.Mad.Turz.San.ve Tic.A.Ş.'nin mülkiyetinde bulunan 831.054 adet ADESE hisse senetleri için BEECHES Finance Corporation'a hisse başına en düşük 9 TL olmak üzere, opsiyon kullanım tarihinden itibaren geriye dönük olarak 10 iş günü işlem ortalamasının yüzde 15 altında kullanım fiyatlı 6 ay vadeli alım opsiyonu anlaşması imzalamışlardır. Bu anlaşma ile yurtdışı kurumsal yatırımcılarla ADESE Alışveriş Merkezleri A.Ş.'nin halka açık olan ve/veya olmayan hisselerinin stratejik ortaklık kapsamında değerlendirilmesi hedeflenmektedir. Yapılan opsiyonlu satış anlaşması ile yabanci kurumsal yatirimcilar nezdinde şirketin bilinirligi arttırılarak halka açık olan/olmayan payların da stratejik ortaklık kapsamında yatırımcılarımız lehine daha verimli şekilde değerlendirilmesi gündeme gelecektir” ifadelerine yer verildi.

“Adese büyümeye devam edecek”
İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila, yaptığı açıklamada “İttifak Holding, Adese markası ile perakende sektöründe büyüme kararlılığını sürdürecek. İttifak Holding, İMKB 100 endeksinde işlem görüyor. İttifak Holding, grup olarak Adese’nin halka arzı ile önemli kurumsal hedeflerimizden birisini daha gerçekleştirdi. Adese’nin halka arz öncesi ve sonrası oluşturulan planlar çerçevesinde daha verimli, daha karlı ve istikrarla büyümesini sürdüren bir şirket olmasını hedeflemişti. Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmaların sonuçları her alanda alınmaya devam ediyor. Yapılan bu anlaşma ile Adese’nin büyüme kararlılığı da daha güçlü bir ivme kazandı” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri