Adana Koleji'nin 60'ıncı yılı M1 Adana'da belgeselle kutlandı

M1 Adana AVM, 60’ıncı yıl kutlamaları için hazırlamış olduğu belgesel filmini Cinemaximum sinema salonunda kokteyl eşliğinde gerekleştirdi

Adana Koleji'nin 60'ıncı yılı M1 Adana'da belgeselle kutlandı

M1 Adana AVM; eğlence, alışveriş ve sanatın yanı sıra tarihi anların yaşanmasına tanıklık etmeye devam ediyor. Adana Koleji bu yıl 59 yaşını bitirip 60’a adım atıyor. Çağdaş eğitim anlayışı ile şekillenen ve dünyayı her zaman yakından takip eden eğitim sistemi, nitelikli öğretmen kadrosu ve ülkemizin aydınlık yarınları için çalışan binlerce öğrencisi ile sadece Adana’nın değil Türkiye’nin de örnek kurumları arasında.

 

M1 Adana AVM Cinemaximum’da gerçekleşen etkinlikte, Nebil Özgentürk’ün 60'ıncı yıla özel hazırladığı 6 ay çalışması süren “Adana Koleji Belgesel Filmi” gösterimi gerçekleşti. Adana Koleji’nden mezun olmuş öğrenciler, eğitimciler ve davetlilerin katıldığı özel gösterim seyircilerin yoğun ilgisi ile karşılandı.  Kurucu Ahmet Küstü’nün kızı Naime Leyla Göksel’den onun da kızı olan Hande Melis Göksel’e uzanan dededen toruna eğitim anlayışının konu alındığı filmde kurucu temsilci Hande Melis Göksel şu sözleri söyledi: “İdealist bir eğitimci olan dedemin 2 şube ile 62 öğrenci ile balşayan eğitim’deki çıtayı annem Leyla Gökse’in ardından üçüncü kuşak olarak gururla karşınızdayım. Adana Koleji’nden yolu geçenler olarak siz değerli misafirerimize bu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Hazırlamış olduğumuz bu belgesel filminde tarihi serüvenimizi anlattık. Her şey bir öğretmenin eğitimi sevmesiyle başladı. Hepinize iyi seyirler dilerim.” dedi.