ABD’li market zincirinden bitcoin hamlesi

11 Temmuz 2019 Perşembe

ABD merkezli market zinciri Sheetz, mağazalarına Bitcoin ATM’leri koymaya başladı. Şu an dünya genelinde 5 binin üzerinde Bitcoin ATM’si var

abdli-market-zincirinden-bitcoin-hamlesi

ABD merkezli market zinciri Sheetz, 6 mağazasında başlamak üzere mağazalarına Bitcoin ATM’leri koyacak. Bu sayede Sheetz müşterileri, mağazalardan Bitcoin ve uyumlu diğer kripto paraları satın alıp veya bozdurarak karşılığında dolar alabilecek.

 

Mağazalar zincirinin başkan yardımcısı Ryan Sheetz, her zaman yenilikçi olduklarını  ve müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verdiklerini söyledi.

 

Sheetz, Bitcoin ATM’leri için Coinsource ile anlaştı. Bitcoin ATM’lerinden 5 dolar ile 5 bin dolar arasında işlem gerçekleştirilebilecek.

 

Bitcoin ATM’leri ilk başta işletim ücreti olarak 99 cent kesecek

Sheetz mağazalar zincirinin ABD geneli toplamda 585 mağazası bulunmaktadır. Sheetz mağazalar zincirinin bu hamlesi, Bitcoin ve diğer kripto paralarının kabullenmesi için ödemli bir adım olarak görülüyor.

 

Dünya geneli 77 ülkede toplamda 5 bin 104 adet Bitcoin ATM’si bulunmaktadır. Bu ATM’lerin 3 bin 114’ü (yüzde 61’i) ABD’de bulunmakta.


Bu haber Koinmedya'da yer alan Burhan Kabadayı'nın özel haberinden alıntıdır.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri