Perakende PageSkin

A.S. Watson Group 180 Yıllık AŞKINI ve Değişimini Kutluyor

A.S. Watson Group 180 Yıllık AŞKINI ve Değişimini Kutluyor

Hong Kong, 8 Aralık) Dünyanın en büyük uluslararası sağlık ve güzellik perakende zinciri A.S. Watson Group, tüketim malları üreten en önemli şirketlerin* CEO’larının, dünyanın dört bir yanından 300’den fazla iş ortağının ve hayır kurumumun katılımıyla 5G üzerinden gerçekleştirdiği sanal kokteylle 180’inci yıldönümünü kutladı.

 

A.S. Watson Group Genel Müdürü Dominic Lai, kokteylde şirketin köklü geçmişinden ve şirketin başarısında imzası bulunan önemli isimlerden bahsetti. “180’inci yıldönümümüz, tüketicilerin sağlık, güzellik ve yaşam tarzına yönelik ürün ve hizmet beklentilerinin sürekli değiştiği bir dünyada, A.S. Watson’ın lider konumunu başarıyla koruyabildiğini göstermektedir. Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha önce eşi benzeri görülmemiş birçok sorunla karşı karşıya kaldığımız bugünlerde, perakendeciler dahil olmak üzere birçok şirket ayakta kalmaya çalışmaktadır. Hong Kong’un ve dünyanın en köklü şirketlerinden biri olan A.S. Watson, 180 yıllık tarihi boyunca her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini kanıtlamıştır. Müşterilerimize hizmet etme tutkumuz, hızlı karar alabilme becerimiz ve sürekli değişim içinde olmamız, bize, değişen ortamlara hızla ayak uydurabilecek ve her türlü zorluğa göğüs gerebilecek gücü veriyor.”

 

180 Yıllık AŞK

1841 yılında Hong Kong’da küçük bir sağlık merkezi olarak kurulan A.S. Watson Group’un ilk mağaza müdürü, İngiliz eczacı Alexander Skirving Watson’du. Watson, A.S. Watson & Company Limited olarak kayıtlara geçen şirkete kendi adını verdi.

 

Sayın Lai sözlerine şu şekilde devam etti: “Kurulduğumuz andan itibaren buranın yalnızca bir işletme olmadığının farkındaydık. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz ilaç dağıttık, topluma hizmet edecek yetenekli gençleri eğitmek için tıp alanında kullanılmak üzere burslar verdik. Örneğin modern çağın dünyaca ünlü politikacılarından Dr. Sun Yat Sen’in bizim öğrencilerimizden biri olması her zaman göğsümüzü kabartmıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de amacımız, faaliyet gösterdiğimiz 27 pazardaki müşterilerimizin yüzlerinde gülümseme yaratmak. Kurucumuzun, 180 yıl önce, A.S. Watson’ın bir gün dünyanın ilk 50 perakendecisi arasına gireceğini hayal bile edebildiğini sanmıyorum**.

 

“1981 yılında katıldığımız CK Hutchison Holdings, büyümemize her zaman destek oldu. Asya’ya, Avrupa’ya ve yakın zamanda Orta Doğu’ya açılan şirketimizde, bize verdikleri hizmetlerle destek olan yetenekli çalışanlarımız ve harika işler çıkaran iş ortaklarımızla birlikte çalışmaktan büyük onur duyuyoruz.” Sanal kokteylde bir araya gelen misafirler, dünyanın dört bir yanından milyarlarca müşterinin A.S. Watson’a gösterdiği 180 yıllık sevgiyi kutlamak üzere devasa boyutlarda kalp şeklinde bir foto mozaik yaptı.

 

A.S. Watson Group'un 180 Yıllık Tarihçesi: https://www.youtube.com/watch?v=GjbHkK6BUNY&feature=youtu.be

 

Çevrimiçi ve Çevrimdışı (O+O) 16.000 Mağazamız Müşterilerimizin Hizmetinde

Etkinlikte A.S. Watson Group’un çevrimiçi ve çevrimdışı toplam 16.000 mağazaya ulaşması da kutlandı.

 

“Teknoloji, müşterilerimizin alışveriş alışkanlıklarını da değiştirdi. Bu yıl ortaya çıkan pandemi, müşterilerimizin hem alışveriş yaparken hem de markaları deneyimlerken entegre çevrimiçi ve çevrimdışı (O+O) alışverişe daha da fazla yönelmelerine sebep oldu. Kuruluşumuzun dijital platforma geçişi 2012 yılında başladı. Biz de bu sayede müşterilerimize istedikleri zaman istedikleri yerden hizmet vermeyi başardık. Müşterilerimizin markalarımıza duydukları güven ve gösterdikleri sevgiye minnettarız. 140 milyon sadık müşterimize baktıkça, kurduğumuz bu aile için sürekli çalışmamız gerektiğini görüyor ve buna göre hareket ediyoruz.”

 

Küçük Bir Tebessüm Büyük Bir Etki

Önümüzdeki 12 ay boyunca sürecek olan kutlamalarımız çerçevesinde çalışanlarımızı ve müşterilerimizi memnun edip hizmet verdiğimiz topluluklara vefa borcumuzu ödemek amacıyla dünya genelinde birçok faaliyet düzenleyeceğiz. Yarık dudak veya yarık damakla mücadele eden çocukları hak ettikleri o güzel gülüşe kavuşturacak cerrahi operasyonlara sponsor olmak üzere, Tebessüm Operasyonu (Operation Smile) kapsamında küresel ölçekte bağış toplamaya devam edeceğiz.

 

A.S. Watson Tebessüm Topluluğu’nun (A.S. Watson Smile Community) da ilk adımlarını atan A.S. Watson Group, bu uygulama çerçevesinde katılımcıların gülen yüzlerine ait fotoğrafları bir araya getirerek 180. yıldönümü şerefine 1.8 milyon gülüş endeksine ulaşmaya çalışacak.

 

Sayın Lai bu konudaki görüşlerini iletirken şu kelimeleri kullandı: “A.S. Watson Group’un kalbinde aşk var. Zorluklarla geçen bu yılın ardından iş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve ortaklarımıza tebessüm edecek daha fazla sebep vermek istedik. Küçük bir tebessüm, yalnızca tebessüm eden kişinin zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çevresindeki insanlara da pozitiflik aşılayarak büyük etkiler yaratabilir. A.S. Watson Tebessüm Topluluğu, tebessümlerin mutluluk saçıp saçmadığını ölçmek için yapay zeka teknolojisinden faydalanacak. Bu sebeple, Birleşmiş Milletler Uluslararası Mutluluk Gününü kutlamak üzere Mart 2021 itibariyle 1.8 milyon tebessüm endeksine ulaşmayı hedefliyoruz. Gülümseyen fotoğraflarını projectlol.hk adresine yükleyen herkes Tebessüm Topluluğumuzun parçası olabilir.”

 

A.S. Watson Group’un 180 yıllık tarihinin tüm detaylarına http://www.aswatson.com/180th-years-of-love/key-milestones/  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin