A-Plus ilk şubesini açtı

A-Plus ilk şubesini açtı

A-Plus, siyaset dünyasının renkli ismi eski bakan Kürşat Tüzmen, İTHİB (İstanbul Tekstil ve Hammadde İhracatçıları Birliği) Başkanı İsmail Gülle, İHKİB (İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, sektör dernek başkanları, Türkiyenin önde gelen markalarının yöneticileri ve Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Öz-El Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Öztürk'ün katılımıyla açıldı.

A-Plus, konfeksiyon aksesuarları alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan ve 52 yıllık bir geçmişe sahip Öz-El Şirketler Grubu'na ait. İçinde dünyanın ve Türkiye'nin en büyük firmaları olan 50'ye yakın aksesuar şirketinin barındıran Gross Market A-Plus'ın ilk şubesi Yenibosna'da hizmete girdi.

Dar dokuma, fermuar, düğme, iplik, tela, astar, yaka, dantel, fisto, metal aksesuar, kemer, takı, kırtasiye, konfeksiyon sarf malzemeleri, konfeksiyon makineleri ve aksesuarları başta olmak üzere yüz bini aşkın ürün çeşitleri ile 50'yi aşkın firmayı Öz-El, A - Plus Gross Marketler'i çatısı altında topladı.

Öz-El Şirketler Grubu Başkanı Kahraman Öztürk, amaçlarının Türkiye'yi tekstil ve hazır giyim alında bir dünya markası yapmak olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Sektördeki rekabet gücünü artırarak istihdama katkıda bulunmayı amaçladık. Gross marketimizde 50'yi aşkın marka ürünlerini sergiliyor. A-Plus'ta alışveriş yapacak olan firmalar hem piyasanın yüzde 20-30 altında ucuz fiyatları hem kaliteyi hem kaliteli hizmeti hem de finans olarak çeşitli alternatifleri ve avantajları bir arada bulacak. Ayrıca sektörün yerli yabancı birçok firmasını bir araya getirdik. Öz-El Şirketler grubu bu konsepti yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yeni gross marketler açarak büyütmeyi hedeflemekle beraber aynı zamanda yüz bini aşkın ürününü perakende olarak da satışa sunacaktır. Öz-El Şirketler grubu bu proje ile iki ayrı misyonu birden hedeflemiştir. Birincisi tekstil ve konfeksiyon sanayicilerinin rekabet gücünü artırmak ve markalaşma yolunda yeni trendler sunarak yeni istihdam olanakları yaratmak. İkincisi de perakende satış faaliyeti ile ev ekonomisine de katkıda bulunmak. Ayrıca kişisel becerilerin geliştirilmesine faydalı olacak yüz binlerce ürünü becerikli ve marifetli kadınların beğenisine sunmaktır."

Daha sonra söz alan Kürşat Tüzmen, "Tekstil ve hazır giyim sektörü sesi her zaman yüksek çıkan, gelişime açık ve desteklenmesi gereken bir sektördür. Bu konuda önemli bir adım atan Kahraman Öztürk ve emeği geçen tüm firmalara yolları açık olsun diyorum ve bol kazançlar diliyorum" dedi.

Firmaya Ait Son Haberler