50 milyon dolarlık yatırım

50 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’de birçok firma Ağustos 2018’de yaşanan döviz artışından dolayı küçülüyor. İş insanları artık klasik ofis maliyetlerinin altında ezilmemek için hazır ofis sektörünün cazibesinin de farkına vardı. Yaşanan bu durumun hazır ofis sektörüne pozitif yönde hareketlilik kattı. Türkiye’deki ofis anlayışının değişime uğramasıyla yatırımlarına ağırlık veren Servcorp, başta İstanbul’daki yatırımlarını artırarak Ankara ve İzmir’de de 100’ün üzerinde ofis açacağını bildirdi. Son olarak Almanya ve Japon’ya pazarlarına giriş yaptıklarını da belirten Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “2019 yılı hedeflerimiz arasında Almanya ve Japonya pazarı yer alıyordu. Gerekli alt yapının oluşmasıyla da hedeflerimizi gerçekleştirdik. Türkiye’de iş dünyası gerek kur artışından dolayı gerek iş kültürünün değişiminden dolayı hazır ofis sektörünün cazibesi de artış gösterdi. Türkiye pazarının hızla büyüdüğünü göz önüne aldığımızda yatırımlarımızı artırma kararı aldık. Başta İstanbul lokasyonumuz olmak üzere Ankara ve İzmir’de lokasyon çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.

 

Modern dönüşüm için 50 milyon dolarlık yatırım

Son birkaç yıldır co-working sektörüne uyum sağlaması için imajı dahil büyük değişimler yapan şirket, globalde 160 lokasyonda 80’ini modernize etti. Modernleşme için ortalama 50 milyon dolarlık sermaye yatırımı yaptıklarını belirten Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Teknoloji açısından bakacak olursak, 2019 Mayıs ayında yeni bir internet sağlayıcı ile çalışmaya başladık. İnternet altyapımızı daha da güçlendirdik. Şu anda sektördeki hiç bir firma paylaşımsız kişiye özel internet sağlayamadığı gibi, teknoloji yatırımlarını minimumda tutmakta. Servcorp’da ise durum tam tersi, firmaların marketing için harcadıkları miktarların çok daha fazlasını teknoloji geliştirmeye harcıyoruz.” dedi.

 

Global pazarın en önemli yapılarında sadece Servcorp var

Organik büyüme stratejileri doğrultusunda her zaman sektörün en büyüğü olmayı değil, en iyisi olmayı hedefleyen şirket, Global pazarda dünyanın en önemli yapılarında yer alıyor. Bunlardan bazıları sıralayacak olursak: Amerika - Dünya Ticaret Merkezi 85.kat, Londra - Mayfair, Dubai - Emirates Towers, Katar - Tornado Tower, Sidney – Barangaroo. Damla Özgönül, bu prestijli lokasyonlara baktığımızda Servcorp’un rakiplerinin bu tarz yatırımlar yapmadığını da vurguladı.