300 milyar liralık gıda sektörü CNR Food İstanbul’da buluşacak

Dünya gıda sektörünün yakından takip ettiği CNR Food İstanbul, 5-8 Eylül tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. 80 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara 65 bin yerli ve yabancı profesyonel alıcının katılması hedefleniyor

300 milyar liralık gıda sektörü CNR Food İstanbul’da buluşacak

Dünyanın en büyük gıda fuarı olma yolunda hızla ilerleyen ve katılımcılarına eşsiz ticari fırsatlar sunan CNR Food İstanbul, 5 - 8 Eylül 2018 tarihleri arasında ihracatın merkezi CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşecek. Gıda sektörünün en büyük B2B ikili iş görüşmeleri ile alım heyeti organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan CNR Food İstanbul, Türkiye’de 300 milyar lira civarında büyüklüğe sahip olan Türk gıda ve içecek endüstrisinin önemli küresel temsilcilerini bir araya getirerek ülke ekonomisine katkı sağlayacak. CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından, İİB, ETÜDER ve TGDF iş birliği ile düzenlenen fuarda sektörün önemli temsilcileri aynı çatı altında bir araya gelecek. 80 bin metrekare alanda organize edilen fuara yerli ve yabancı 65 bin profesyonel ziyaretçinin katılması bekleniyor.

 

Türk gıda ve içecek sanayisine önemli katkı sağlanacak

Uluslararası pazarda gıda sektörünün; ürünlerine değer katacak yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak tanıyacak olan fuar, ziyaretçilerinin gıda sektörünün tarladan sofraya gelene kadarki süreçte tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel buluşma noktası olacak. Geçen yıl hayata geçirilen UR-GE Projesi ve gıda sektörünün en büyük B2B ikili iş görüşmeleri ile alım heyeti organizasyonu, 52 ülkeden gelecek olan profesyonel alıcılar ile bu yıl daha da kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Yeni iş ortaklıklarına da zemin oluşturacak platformda, yeme içme ve satın alma müdürleri, mutfak şefleri, işletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler, işletmeleri için en uygun ürün ve hizmetleri yakından tanıma imkanı bulacak.

 

Türkiye gayrisafi milli hasıla içerisinde 300 milyar TL’ye yaklaşan payı, 40 bine ulaşan işletme sayısı ve 400 bini aşan çalışanıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri konumundaki Türk gıda ve içecek sanayisinin son 10 yılda yakaladığı ivmenin CNR Food İstanbul ile daha da artırılması hedefleniyor.