220 milyonluk Marmara Park açıldı

18 Ekim 2012 Perşembe

Marmara Park Alışveriş Merkezi, 21 ay süren inşaatın ardından, dört kat üzerine yayılmış 250 mağazası, restoran ve kafeleri ile bugün kapılarını açtı. Alışveriş merkezine bağlantılı Bauhaus Yapı Marketi ve Real Hipermarket de dahil olmak üzere 100 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 4 bin araç kapasiteli otoparkı ile Marmara Park, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri sayılıyor

220-milyonluk-marmara-park-acildi

220 milyon euro değerindeki projenin yatırımcıları yüzde 50’şer payla, Deutsche Bank’ın sahibi olduğu yatırım fonu DWS ile ECE/Otto Grubu. Finansbank ise temin etmiş olduğu 115 milyon euro kredi ile projeye finansör sıfatıyla adını yazdırıyor.

ECE Grubu CEO’su Alexander Otto, “İstanbul’da hayata geçirdiğimiz Marmara Park Alışveriş Merkezi ile büyüyen Türkiye pazarında biz de ECE olarak gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz” derken marka karması ve galaksi konseptinin bir araya gelmesi ile sektör standartlarının yeniden belirlendiğini belirtti.

DWS yöneticisi Hermann Wüstefeld, “DWS olarak dinamik İstanbul şehrinin bu büyük ve yeni alışveriş merkezi projesinde, ECE’nin yatırımcı ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Marmara Park, 30 yıldır başarıyla süregelen ECE ve DWS dayanışmasında yeni bir mihenk taşıdır” dedi.

“Galaksi” temasının vurgulandığı alışveriş merkezinde kullanılan gezegen modelleri ve özel ışıklandırmalar ile yaratılan uzay atmosferi Marmara Park Alışveriş Merkezi’ni benzerlerinden ayırıyor. Aralarında, Boyner, C&A, Cinemaximum, H&M, Koton, LC Waikiki, Saturn, Victoria’s Secret ve Zara’nın da bulunduğu, 250 ulusal ve uluslararası markadan oluşan mağaza karması, alışveriş merkezi için önemli bir çekim gücü yaratıyor.

Marmara Park, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden olan Esenyurt Beylikdüzü’nde yer alıyor. Alışveriş merkezinin çekim alanında dört milyon kişi yaşıyor. Şehrin ana arterlerinden olan E-5 karayolu üzerindeki konumu, otobüs ve metrobüs duraklarına yakınlığı ile Marmara Park, ziyaretçilerinin hem özel hem de toplu taşıma araçları ile merkeze kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyor.

Marmara Park, ECE Türkiye tarafından yönetilecek olan 11’inci alışveriş merkezi.

Marmara Park Alışveriş Merkezi hakkında
Açılış Tarihi: 18 Ekim 2012
İnşaat başlangıç tarihi: Mart 2011
Kiralanabilir alan: AVM’ye bağlantısı bulunan Bauhaus Yapı Marketi ve Real Hipermarket de dahil olmak üzere 100 bin metrekare kiralanabilir alan, 250 mağaza, restoran, kafe ve sinema, 4 kat
Otopark kapasitesi: 4 bin araç
Çekim alanı: Yaklaşık 4 milyon kişi
Konumu ve ulaşım olanakları: Marmara Park AVM, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden olan Beylikdüzü-Esenyurt’da yer alıyor. Şehrin ana arterlerinden E-5 karayolu üzerindeki konumu, metrobüs ve otobüs duraklarına yakınlığı, AVM’ye kolaylıkla ulaşımı sağlıyor.
Yatırım hacmi: 220 milyon euro
Yatırım ortakları: DWS (yüzde 50) ve ECE/Otto Grubu (yüzde 50)


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri