2017 yarıyılı Altunbilekler’de başarıyla sonuçlandı

Altunbilekler genel müdürlük ve mağaza müdürleri 2017 yarıyıl iş sonuçlarını kutladı

2017 yarıyılı Altunbilekler’de başarıyla sonuçlandı

Ankara’da gıda perakendesi sektöründe 33 yıldır faaliyet gösteren Altunbilekler, 2017 yarıyılını değerlendirmek üzere Genel Müdürlük ve mağaza müdürlerinden oluşan 100 kişilik ekibi ile 7 Eylül 2017 Perşembe günü Hilton Garden Inn Convention Center’da bir araya geldi.

 

2017 yarıyılına, belirlenen hedefler doğrultusunda başarı ile gelindiği vurgulanan toplantı içeriğinde perakende gündemi de enine boyuna masaya yatırıldı.

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanlığını da yürüten, Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek’in önemli değerlendirmelerde bulunduğu toplantı gündeminde, Mustafa Altunbilek özellikle gıda perakendesindeki her kadronun iş sorumluluğun önemine değinerek, değişen müşteri alışkanlıklarıyla birlikte her mağazanın kendi müşterisinin en az yüzde 75’ini tanıdığı koşullarda daha iyi hizmet anlayışının devam ettirilmesi gerekliliğiyle birlikte, tüm reyonlarda ürün kalitesinin maksimum seviyede müşteriye sunumuna odaklanılacağını söyledi.

 

Pamir Danışmanlık Kurucusu Tahsin Pamir’in “Perakende Dünyasında Değişen Dinamikler” başlıklı sunumuyla devam eden programda,  dünyada değişen tüketici tercihleri, sosyal medyayla yaygın hale gelen ve müşteri deneyimlerinin bilinirliğinin arttığı “Takip Ekonomisi” ve ileri teknoloji ürünleri gibi perakendeciliğe etki eden pek çok değişken hakkında bilgiler aktarıldı.

 

İK ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek, Satınalma ve Pazarlama Direktörü Ahmet Mayuk ve Satış ve Operasyon Direktörü Mehmet Ali Oğuz’un da faaliyet alanları ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdikleri toplantıda, pazar bilgisi, ilk altı ay net iş sonuçları, fire-imha yönetimi, tazelik takibi ve “İyi Kart” süreciyle ilgili pek çok veri katılımcılarla paylaşıldı.

 

Daha iyisi için Öneri Sipariş modeli

Yapılan işlerde hep daha iyisi için çalışıldığının ifade edildiği toplantıda,  hep bir adım daha önde olan Altunbilekler ailesinin 2017 yıl sonunda da hedeflerinin üzerinde realizasyona ulaşacağını gurur ve sevinçle, yıl sonu öngörü notlarına eklenirken, geçmiş satışların analizini yapan yapay zeka olarak tanımlanan “Öneri Sipariş” de 2017’nin son çeyreğinde Altunbilekler operasyonları arasında yerini aldı.

 

“Öneri Sipariş” modeli birlikte, yok satmanın önüne geçilerek sevkiyatların doğru planlanması ve fazla stokların raporlanması ile özellikle stok konusunda maksimum verimlilik hedefleniyor.

 

Yoğun toplantı gündeminin ardından, farkında olarak nasıl farklılık yaratılacağına ilişkin önemli bilgiler paylaşan Kişisel Gelişim Uzmanı ve Profesyonel Koç Eda Hakan Yılmaz’ın “Liderliğinizi Taçlandıran İlkeler” konulu semineri ile program sona erdi.