19. Bilişim Zirvesi şirketlerin sihirli küresi veri

19. Bilişim Zirvesi şirketlerin sihirli küresi veri

Hitachi Vantara Dijital Çözümler Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jonathan Bowl, Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Software AG Türkiye Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, HP Türkiye Kurumsal Çözümler Teknoloji Danışmanı Dr. Tayfun Akçay, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul ve T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci gibi önemli isimlerin yer alacağı açılış programında gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu da sunumu ile programa renk katacak.

 

Zirve, Açılış Programı ardından “Bulutta Veri Sistemleri”, Nesnelerin İnternetinde Veri” ve “Dijital Dönüşüm: Veri Otobanı” isimli programlar ile paralel olarak ilerleyecek.

 

Bulutta Veri Sistemleri Platformu: Turkcell’in Platin Tema Sponsoru olduğu programlarından biri olan salonun tema sponsoru Google. Salonun açılış konuşması Sefamerve.com CTO’su İsa Semih Akçıra tarafından yapılacak. Program sonundaki “İnovasyonun Önünü Açan Bulut Teknolojileri” isimli panel ise Sadi Abalı moderatörlüğünde Google Cloud, Netaş ve Suse konukları ile gerçekleşecek.

 

Nesnelerin İnternetinde Veri Platformu: Sabiha Gökçen Havalimanı CIO’su İsmihan Anderson’un açılış konuşması ile başlayacak programın tema sponsorluk sorumluluğu Netaş’a ait.

 

Dijital Dönüşüm: Veri Otobanı: M-TOD önderliğinde içeriği oluşturulan panelde yoğun bir şekilde iletişim teknolojileri ve dijital dönüşüm konuşulacak. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un birlikte tartışacağı panel dışında programda Ericsson, Huawei, ULAK, MOBİSAD, Nokia gibi dev marka temsilcileri de yer alıyor. Kağan Karamanoğlu’nun açılışını yapacağı programda dikkat çeken isimler yer alacak.

 

Zirve programlarının bitmesi ile beraber Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni ana salonda başlayacak.

Kamu ve özel sektörden çok sayıda projenin katıldığı yarışmada “Yılın İnovasyon Projesi”, “Yılın Dijital Dönüşüm Projesi”, “Yılın Maliyet İyileştirme Projesi”, “Yılın Müşteri ile Etkileşim Projesi”, “Yılın Operasyonel Yetkinlik Projesi”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ve “Yılın Teknoloji Kaptanı” ödülleri kategorilendirilerek sahiplerine verilecek. Tören Gazeteci ve Youtuber İlkay Zaman sunumu ile gerçekleşirken açılışında “Down Sendromlu Gençlerin Dans Gösterisi” yer alacak.

 

21 Kasım Programlarını da Kaçırmayın

 

Kurumsal Dönüşüm ve Veri Yönetimi, Büyük Veri ve İleri Analitik, Robotik ve Yapay Zeka, Veri Güvenlik Teknolojileri, Mobil Veri, Teknolojiye Doğan Çocuklar ve CIO Turkey Stratejisi ile Sürdürülebilir Veri isimli paralel programlar zirvenin ikinci günü soluksuz devam edecek.

 

Etkinlik yoğun ve zengin içerikli paralel konferansların yanı sıra, Türkiye ve dünya liderlerinden oluşan 60 farklı firmanın standını da fuayesinde ziyaretçiler için hazırlamış olacak.