17 çeyreğin ardından gelen ilk kâr

02 Mayıs 2014 Cuma

CarrefourSA, yeni yönetim ile birlikte ilk çeyrekte 3 milyon 731 bin TL kar etti. Sabancı Grubu Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, ilk 3 ayda bekledikleri bir performans yakaladıklarını belirterek, “Bugün aldığımız sonuç bizi şaşırtan bir sonuç değil. CarrefourSA 2014 yılını başarıyla tamamlayarak, hak ettiği noktaya çok kısa sürede ulaşacak’’ dedi. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane ise, Sabancı Holding’in gücüyle birlikte CarrefourSA’da başlattıkları büyük değişimin ilk sonucunu kısa sürede gördüklerini belirterek, “İlk çeyrekte kârlılık hedefleri doğrultusunda çok başarılı bir sonuç aldık. 2016 yılı için belirlediğimiz 5 milyar TL toplam satışa ulaşma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” dedi

17-ceyregin-ardindan-gelen-ilk-kar

CarrefourSA, 2014 yılının ilk üç aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.  Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirketin bu yılın ilk çeyreğinde vergi öncesi karı 5 milyon 999 bin 197 lira olurken, net kar seviyesi 3 milyon 731 bin 701 lira olarak gerçekleşti. Böylece CarrefourSA beş yıl sonra ilk kez kâra geçmiş oldu. CarrefourSA,  geçen yılın aynı dönemine bakıldığında yaklaşık yüzde 150 kâr artışı elde etti.  Şirketin geçen yılın sonunda 1 milyar 566 milyon 965 bin 966 lira olan toplam varlıkları da, bu yılın ilk çeyreğinde 1 milyar 609 milyon 767 bin 11 liraya yükseldi.

2014 yılının ilk üç aylık döneminde; CarrefourSA, piyasa koşullarını yakından takip ederek gerçekleştirdiği ürün yönetimi ve büyüme stratejisi ile kâr marjlarında olumlu bir yansıma görürken, artırdığı talep miktarı ise cirosunu olumlu yönde etkiledi. 2014 yılının ilk gününden itibaren başta mağaza konsepti, insan kaynakları ve teknolojik altyapı alanları olmak üzere yatırımlar gerçekleştiren CarrefourSA, 2016 yılında iki katı büyümeyi hedefliyor.

“3 yıl içinde CarrefourSA’yı Sabancı standartlarında bir performansa çıkartacağız”
Sabancı Grubu Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, ilk çeyrek sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, Sabancı Holding’in portföyündeki ana iş kollarından ve büyüme alanlarından birinin perakende olduğunu hatırlatarak, CarrefourSA’nın ilk üç aylık kârlılığının bekledikleri gibi bir sonuç olduğunu ifade etti.

Yönetimi devraldıkları günden bugüne kadar geçen süreçte şirketin performansının iyileştirilmesi hedefiyle çalışmalara başladıklarını belirten Haluk Dinçer, şunları söyledi: “Daha güçlü, daha yerel, daha istikrarlı, daha dinamik ve daha hızlı büyüyen bir marka oluşturmak ve Sabancı için CarrefourSA'da yepyeni bir başarı hikâyesi daha yazmak için kolları sıvadık. Müşterimiz, yeni stratejimizin tam merkezinde yer alıyor. Hem büyüme olarak hem sermaye verimliliği hem de kârlılık olarak 3 yıl içinde CarefourSA‘yı Sabancı standartlarında bir performansa çıkartacağız. Bugün aldığımız sonuç bizi şaşırtan bir sonuç değil. CarrefourSA, 2014 yılını başarıyla tamamlayarak, hak ettiği noktaya çok kısa sürede ulaşacak.”

“Hedef 2016 yılında 5 Milyar TL toplam satış”
CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane de, CarrefourSA’nın Sabancı Holding’in gücü ile başarılı bir strateji geliştirdiğini ve bu stratejinin sonuçlarını kısa sürede görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. CarrefourSA’da 17 çeyrek sonra elde edilen kârın kendilerini sevindirdiğini belirten Mehmet T. Nane, şöyle devam etti: “CarrefourSA, geçen 20 yılın ardından bugün Sabancı Holding’in de gücünü arkasına alarak sıcak ve samimi, yalın, hızlı ve modern bir marka kültürüyle büyüme ve kârlılığa doğru ilerliyor. Yönetimi devraldığımız süreçten itibaren insan kaynaklarından, teknolojik alt yapıya kadar birçok alanda değişim yaratacak yatırımlara imza attık ve bu yatırımlarımızın meyvelerini toplamaya başladık. Bu başarı elbette tüm ekibimize ait... Hedefimiz 2016 yılında 5 milyar TL toplam satış elde ederek sürdürülebilir karlılık sağlamak. ”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri