12’nci Zonguldak Festivali Sergileri DemirPark AVM’de

Zonguldak Karaelmas Karadeniz Uluslararası Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında DemirPark AVM’de Şafak Tortu’nun fotoğraf sergisi ve gazeteci Harun Ersoy’un Zonguldak’ın 1984 yılındaki festival fotoğrafları sergisi dün açıldı

12’nci Zonguldak Festivali Sergileri DemirPark AVM’de

Sergi açılışı Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, eski futbolcu Halil Güngördü tarafından yapıldı. Muharrem Akdemir açılışı yaparken “Festivalimizin 12’ncisini yapmaya çalıştığımız şu günlerde bu tür etkinlikleri görmek gerçekten çok güzel. Üzerine basa basa söylüyorum, Zonguldak bir kültür şehridir. Zonguldak’ta bu kültür çok farklı yerlerde yer almıştır. Dostumuz Şafak Bey’in hazırlamış olduğu sergi gerekse diğer kültür etkinliklerimiz kayda değer bir konudur. O kadar güzel dizayn etmiş ki fotoğrafları, kendisini kutluyorum” dedi.

Harun Ersoy’ un Zonguldak’ın 1984 yılındaki festival fotoğrafları sergisini ise Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye Kültür Merkezi Abdullah Bakır, TMMOB İl Temsilcisi Turan Demirtaş tarafından açıldı. 1984 yılarına uzanan Zonguldak 2’nci Kültür ve Sanat Festivali görüntülerini kapsayan sergide Zonguldak’ın ilçeleri olan Karabük, Safranbolu ve Bartın’ın kortejindeki görüntüler dikkat çekiyor.

DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde dün (21 Haziran) açılan fotoğraf sergileri, giriş ve 1’inci katta, 24 Haziran Pazar gününe kadar görülebilir.