10’uncu Gratis Resim Yarışması’nı Kazanan Küçük Ressamlar açıklandı

Gratis’in10 yıldır geleneksel hale gelen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ bu yıl ADEL sponsorluğunda Türkiye’nin dört bir yanından 7- 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile gerçekleşti.“Çevreni nasıl koruyorsun?” teması ile düzenlenen resim yarışmasının kazananları Meryem Al Dayyeni, Ecem Nisa Varlıgün ve Dilara Kalyoncu oldu.

10’uncu Gratis Resim Yarışması’nı Kazanan Küçük Ressamlar açıklandı

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana, çocukların hayal güçlerini geliştirerek sanat ve resim sevgisi aşılamak amacı ile düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Bu yıl, “Çevreni nasıl koruyorsun?” teması ile gerçekleşen resim yarışmasındajüri tarafından yapılan oylamalar sonucunda resim yarışmasının 1’incisiAmasya’dan Meryem Al Dayyeni (10), 2’incisiKocaeli’nden Ecem Nisa Varlıgün (10) ve 3’üncüsüSamsun’dan Dilara Kalyoncu (10) oldu.

  

               *1’incisiAmasya’dan Meryem Al Dayyeni (10)   

   

                *2’incisiKocaeli’nden Ecem Nisa Varlıgün (10)      

             

                      * 3’üncüsüSamsun’dan Dilara Kalyoncu (10)

Türkiye’nin her yerinden 7 – 10 yaş aralığındakiküçük ressamlarınçevrelerini nasıl koruduğunu resmettiği Gratis ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’nda ilk 3 sıralamasına giren küçük ressamlar sanatsal, fiziksel ve sosyal gelişimlerini geliştirecek uluslararası katılımlı yaz kampı ödülü kazandı.