1 saatte 63 bin 96 TL zarar etti

26 Aralık 2012 Çarşamba

Gold.com.tr’de bir saatlik yanlış fiyatlandırma pahalıya patladı. Hatalı fiyat girilen ürün bir saat içinde 956 adet satıldı. Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan, hatayı fark eder etmez fiyatı düzelttiklerini ancak 1 saatte 63 bin 96 TL zarar ettiklerini ifade etti

1-saatte-63-bin-96-tl-zarar-etti

Gold.com.tr’de Samsung 1TB taşınabilir harici disk fiyatının yanlış girilmesi sonucunda bir saat içerisinde 956 adet ürün zararına satıldı. Hata fark edilene kadar geçen 1 saatlik süre zarfında ürünü satın alan gold.com.tr müşterileri 185 TL yerine 119 TL ödedi.

Bu hatadan dolayı müşterilerini mağdur etmediklerini belirten Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan şöyle konuştu: “Hatayı fark ettiğimiz zaman sitemizde ürünün fiyatını düzelttik. Bu hata bize 63 bin 96 TL’ye mal oldu ancak bir saat içerisinde ürünü satın alan 956 müşterimize hiçbir zaman bulamayacakları kadar avantajlı bir fiyat sunmuş olduk. Her ne kadar bize maliyeti yüksek olsa da ‘Hesaplı Teknoloji’ sloganına sahip bir firma olarak müşterilerimiz adına sevindiğimizi ifade etmem gerekir.

Tüketici haklarını korumak ve müşteri memnuniyetini artırmak son dönemde en çok önem verdiğimiz konulardır. Perakende sektöründe hesaplı fiyatlarımız ve ürün çeşitliliğimizin yanı sıra özellikle müşteri odaklı hizmet kalitesi açısından da farklılaşmayı amaçlıyoruz. Gold olarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflerken perakende sektörüne de örnek olacak şekilde süreçlerimizi revize ediyoruz. Yaşadığımız bu olayın e-ticaret için de örnek bir vaka olacağını düşünüyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri