Fastfood devinden devrim niteliğinde karar

ABD’nin en büyük fastfood zinciri McDonald’s, 10 yıl içinde menülerde sadece serbest gezen tavuklardan gelen yumurtalar kullanmaya başlayacağını açıkladı. Restoran ayrıca gerçek tereyağı kullanacağını da duyurdu

Eklenme Tarihi : 30 Eylül 2015 Çarşamba
fastfood-devinden-devrim-niteliginde-karar

Tüm dünyada sağlıklı gıda ürünlerine ilgi hızla artarken fastfood restoran zincirleri de trende ayak uydurmak zorunda kaldı.

ABD’nin en büyük fast-food zinciri McDonalds geçtiğimiz günlerde, 10 yıl içinde menülerde sadece serbest gezen tavuklardan gelen yumurtalar kullanmaya başlayacağını açıkladı. Restoran ayrıca artık margarin yerine gerçek tereyağı kullanacağını da duyurdu.

McDonalds sağlıklı trende ayak uydurmak için harekete geçen tek restoran zinciri değildi. ABD’nin sandviçleri ve tatlılarıyla ünlü restoran zinciri Panera da geçtiğimiz aylarda ürünlerinden 150 yapay boya ve kimyasalı tamamen çıkardığını ilan etmişti.

ABD’de hemen her sokak köşesinde bir şubesi bulunan ve hızlı hazırlanan Meksika yemekleri satan Chipotle de ürünlerinde antibiyotikli et kullanmayacağını duyurmuştu.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive