Yeni yıla girerken beslenme tüyolarını Agora verdi

21 Aralık 2015 Pazartesi

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri’nde, 18 Aralık Cuma günü Beslenme Uzmanı Bilgehan Üzgen ile yeni yıl beslenme alışkanlıkları üzerine konuşuldu. Saat 16:00’da gerçekleşen söyleşide yeni yıla girerken ruhen ve bedenen sağlıklı olmamızı sağlayacak tüyolar gelen ziyaretçilerle paylaşıldı

yeni-yila-girerken-beslenme-tuyolarini-agora-verdi

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu olan Bilgehan Üzgen, Wellness Club kadrosunda Beslenme Uzmanı olarak görev yapmakta. Üzgen, 18 Aralık Cuma günü Agora Sohbetleri kapsamında gerçekleştirdiği söyleşisinde her dört kişiden birinde sıklıkla karşılaşılan ama farkında olmadığımız kilo almamızın olduğu kadar kilo vermekte zorlanmamızın nedenleri ve yaza formda girme tüyolarını paylaştı.

 

Bilgehan Üzgen, söyleşisinde birçoğumuzun sorunu haline gelen kiloların nedenini ve bu nedenlerin nasıl doğru bir şekilde saptanabileceğinden bahsetti. Öncelikle doktora gidilmesi ve gerekli kontrollerin yapılmasını dile getiren Üzgen,  reaktif hipoglisemi, insülin direnci, hipotroidi gibi hastalıklar hakkında katılımcıları bilinçlendirdi. Kişilerin zayıflamayı başarsalar bile bir süre sonra verilen kiloların kolaylıkla tekrar geri alındığını ve bu hastalıklarla kilo vermenin imkansız olmadığını vurguladı.


Kişiye özel beslenme planı ve kilo verebilme konusunda bilinçlendiğimiz zaman; zayıflamanın ve formda kalabilmenin çok kolay olacağını söyleyen Bilgehan Üzgen, beslenmedeki temel kurallar, beslenmeyle metabolizmayı hızlı tutabilmenin yolları ve detoks yöntemleri ile ilgili de tüm bilinmeyenleri ziyaretçilerle paylaştı.


Agora Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Pelin Elbir Çetin, yeni yıla girerken sağlıklı bir bedene sahip olabilmek ve formumuzu koruyabilmek için önemli bilgilerin paylaşıldığı değerli beslenme uzmanı Bilgehan Üzgen’in gerçekleştirdiği söyleşinin yoğun ilgi gördüğünü belirterek 24 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek Astrolog Filiz Özkol ile “2016 Yılında Burçları Neler Bekliyor?” konulu sohbete tüm İzmirlileri davet etti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri