Vileda, temizliğe yeni bir boyut getiriyor

19 Haziran 2013 Çarşamba

Temizlik sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Vileda, yeni ürünü ViRobi ile temizlikte yeni bir sayfa açıyor. ViRobi Şarjlı Robot Paspas sayesinde tek bir tuşla köşelere, duvar diplerine kadar kolayca temizlik sağlanıyor. Vileda Türkiye Genel Müdürü Selçuk Yağlıkçı, ViRobi’yi “robot paspas” olarak nitelendiriyor

vileda-temizlige-yeni-bir-boyut-getiriyor

Özlem Elgün Harputluoğlu / Uğur Tatlı

Yenilikçi bir marka imajı çizen Vileda’nın son ürünü olan ViRobi, tüketiciye nasıl bir fayda sağlıyor?
ViRobi’yi şarjlı bir robot paspas olarak tanımlayabiliriz. Parke, fayans, mermer gibi tüm sert zeminlerde saç, kıl, tüy ve tozları elektrostatik bezi ile alıyor. Temizlemek istediğiniz odanın büyüklüğüne göre 30 ve 120 dakika olmak üzere 2 farklı temizlik programı bulunuyor.

Oda büyüklüğü derken neyi kastediyorsunuz?
ViRobi, normal şartlarda 30 metrekarelik bir odayı 30 dakikada temizleyebiliyor. Esnek ve deforme olmayan özel yapısı sayesinde köşelere ve duvar diplerine, ayrıca da küçük ve yassı bir yapısı olduğu için masa, sandalye, yatak, sehpa gibi mobilya altlarına da kolayca ulaşarak etkili bir temizlik sağlıyor.

ViRobi’nin çalışma prensibini öğrenebilir miyiz?
ViRobi, zeminde kendi çevresi etrafında dönerek ilerliyor ve böylece de daha fazla alana ulaşıyor.
Bununla birlikte duvar veya nesne algıladığında otomatik olarak yön değiştiriyor. Ayrıca, şarjlı bir ürün olduğu için kablo derdi de bulunmuyor.

ViRobi’ye bir nevi elektrik süpürgesi diyebilir miyiz?
Elektrik süpürgesi ve ViRobi’nin kullanım alanları ve fonksiyonları farklı. Elektrik süpürgesi vakum ile çalışırken, ViRobi’de elektrostatik bir bez var ve sert zeminlerde (parke, fayans, mermer vs.) saç, kıl, tüy ve tozları alabiliyor. Elektrik süpürgesi halıda da kullanılabiliyorken, ViRobi günlük temizlik işlerinde sadece sert zeminlerde kullanılabiliyor. Elektrostatik olan bezi gerekli gördüğünüzde yenisi ile değiştirebiliyorsunuz.

Bu kadar yönlü bir aletin fiyat konumlandırmasını nasıl yaptınız? ViRobi’yi her gelir grubu satın alabilir mi?
ViRobi, geçen yıldan bu yana Avrupa’da satılıyor. Özellikle İtalya, ViRobi’nin önemli pazarlarından biri konumunda yer alıyor. Ürünün lansman fiyatı 99 TL ve her tüketicinin alabileceği fiyatta satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri